Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Dedykowane rozwiązania informatyczne dla firmy - czy warto?

Każdy właściciel firmy staje kiedyś przed pytaniem, jakie zaplecze IT powinien zastosować. Czy ogólnodostępne oprogramowania i aplikacje spełnią wymagania jego przedsiębiorstwa czy może lepiej zainwestować w opracowanie narzędzi dedykowanych? Podjęcie tego typu decyzji nie jest sprawą łatwą należy, bowiem rozważyć czy nakład finansowy związany ze zleceniem stworzenia oprogramowania i aplikacji szytych na miarę przyniesie należyty zwrot z inwestycji. Więcej…

Pojedynek AI

Pojedynek sztucznych inteligencjiAlphaGo to AI - sztuczna inteligencja przygotowana przez specjalistów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący zwyczajowe metody sztucznej inteligencji, polegające na rozważaniu wszystkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning). Więcej…

Koszt wykonania nadruku reklamowego. Od czego zależy?

Jeśli chcemy stworzyć nadruki reklamowe na określoną partię przedmiotów, musimy wiedzieć, że koszt zamówienia będzie zależał od kilku czynników. Różne materiały wpłyną na technikę nadruku, a ta może mieć inne ceny. Także większa ilość zużytych kolorów spowoduje podwyższenie kwoty do zapłaty. Dużym ułatwieniem są kalkulatory wydruków, dzięki którym możemy poznać szacunkową wartość określonego zamówienia. Oblicza się ją w oparciu o ilość sztuk i wielkość wydruku. Więcej…

Zalety wełny mineralnej

Skalna i szklana - wełna mineralna znajduje wyjątkowo szerokie zastosowanie- szczególnie w budownictwie. Doskonale sprawdza się także w energetyce i stanowi świetną izolację termiczną dla poszczególnych części budynków. Wiele zawdzięcza swoim właściwościom – niskim przewodzeniem ciepła, niepalnością, tłumieniem dźwięków zarówno powietrznych jak i uderzeniowych. Warto wiedzieć, że to nie jedyne zalety tego materiału. Jakie inne korzyści daje wełna mineralna? Jak wspomniano wcześniej na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje wełny mineralnej. Oba te materiały różnią się nieznacznie właściwościami bo np. wełna szklana jest niezwykle sprężysta i znacznie lżejsza dzięki czemu doskonale wypełnia izolowaną przestrzeń, zaś zamontowana nie obciąża konstrukcji a fakt że można ją skompresować pozwala na efektywny transport i logistyka. Więcej…

Rodzaje szkła do piwa

Piwo. Dla niektórych po prostu rodzaj napoju, dla innych po prostu rodzaj alkoholu, a dla koneserów – najwspanialszy napój alkoholowy, oczywiście pod warunkiem, że jest to piwo z najwyższej półki, niekoniecznie cenowej. Liczy się przede wszystkim smak. Nie bez znaczenia jest też zapach, kolor, klarowność, czy charakterystyka pianki. Dla wielu prawdziwych koneserów bardzo ważne jest także właściwe podanie piwa i jego ekspozycja. Jakie wyróżniamy rodzaje szkła do piwa poza klasykiem, którym jest nieco ciężki, za to trwały i solidny kufel? Więcej…
Jakie zmiany w egzaminach na prawo jazdy?

prawo-jazdy-mCo roku politycy straszą nas zmianami w uzyskaniu dokumentu, jakim jest prawo jazdy. Pomimo tego, że wymyślono i wprowadzono już wiele zmian, wprowadzane zostały nawet nowe testy na prawo jazdy, to nadal dokonuje się kolejnych udziwnień i modernizacji. Już od stycznia 2016 roku, osoby starające się o uzyskanie prawa jazdy, będą musiały zmierzyć się z nowymi wymaganiami.

Zmiany od stycznia 2016.

Pierwszą istotną zmianą jest wprowadzenie obowiązkowego dodatkowego szkolenia mającego na celu udoskonalenie techniki jazdy. Nie wystarczy tylko zaliczyć testy na prawo jazdy, lecz również z pozytywną oceną ukończyć dodatkowe szkolenie. Na odbycie szkolenia początkujący kierowca będzie miał czas około 4 miesięcy. Jeżeli tego nie zrobi, jego prawo jazdy przestanie obowiązywać. Dzięki temu dodatkowemu szkoleniu, młodzi kierowcy mają zrozumieć jak duża odpowiedzialność jest w ich rękach w momencie prowadzenia pojazdu. Muszą mieć świadomość konsekwencji nieodpowiedniego zachowania na drodze.

Drugą również ważną zmianą będzie obowiązek umieszczenia na tylnej szybie pojazdu zielonego listka, który informuje o tym, że jesteśmy niedoświadczonymi kierowcami. Poza tym przez pierwsze 8 miesięcy nowy kierowca będzie mógł jechać z maksymalnymi prędkościami 50 km/h w mieście, 80 km/h w terenie niezabudowanym, oraz 100 km/h na autostradach i drogach ekspresowych. Dopiero po 8 miesiącach od otrzymania dokumentu kierowca może poruszać się z obowiązującymi na danym odcinku drogi prędkościami.

Kierowca przez okres 2 pierwszych lat od otrzymania prawa jazdy będzie w okresie próbnym. Jeżeli w tym czasie zdarzy się mu popełnić dwa razy jakieś wykroczenie podczas prowadzenia pojazdu to będzie zmuszony odbyć szkolenie dokształcające. Dodatkowo okres próbny zostanie w takiej sytuacji przedłużony o kolejne 2 lata. Osoby starające się w 2016 roku o prawo jazdy będą obawiały się najbardziej ostatniej zmiany. Jest nią odebranie prawa jazdy, jeżeli kierowca w ciągu okresu próbnego popełni 3 wykroczenia.
Świeży kierowca ograniczony zostanie okresowym zakazem podejmowania pracy, jako kierowca, oraz sam nie będzie mógł otworzyć działalności o takim profilu.

Sensowność wprowadzanych zmian.
Jeżeli nowe zmiany mają faktycznie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach, to warto je wprowadzić. Ich skuteczność będziemy mogli ocenić za kilkanaście miesięcy. Już dziś jednak wiadomo, że nowe przepisy budzą strach i przerażenie wśród przyszłych kierowców.

prawo-jazdy

Polecamy także:

Teatr - co w nim takiego szczególnego

Gdyby traktować sztukę teatralną niczym banalną rozrywkę, niepotrzebnie doszukiwać się konkurencji z błyskawicznym światem nowych technologii. Współczesny odbiorca dopasowuje się na „tu” i „teraz”. Nie ma jakiejkolwiek sposobności na rozkwit uczuć i kłębowisko myśli. Akcja musi dziać się natychmiastowo, obraz jest wprost przewijany na przyspieszeniu. Zastanówmy się zatem, czy znajduje się w tej rzeczywistości wciąż miejsce dla teatru? Co wysoka sztuka jest w stanie zaproponować współczesnemu widzowi? Jakie korzyści zapewnia obcowanie ze sztuką teatralną? Więcej…

Do czego służą stoły wagowe?

W pracy laboratoryjnej często niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Wyobraźmy sobie np. laboratorium, w którym pracuje się nad recepturami nowych leków. Nawet najdrobniejsza zmiana składu medykamentu może sprawić, że lek będzie nieskuteczny lub nawet szkodliwy. Taka pomyłka nie musi być wynikiem niewłaściwego działania wagi laboratoryjnej, lecz zakłóceń wynikających z pracy innych urządzeń. Aby uniknąć takich sytuacji, każde laboratorium powinno być wyposażone w stół wagowy. Więcej…

Obuwie ochronne dla kobiet

Coraz częściej zdarza się tak, że zawody, do niedawna uważane za typowo męskie, wykonują również kobiety. Wiąże się to z koniecznością przystosowania odzieży ochronnej do ich potrzeb. Producenci takiej odzieży tworzą mniejsze modele, dostosowane do kobiecej sylwetki. Więcej…

Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat. Więcej…

31 sierpnia 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "ŹRÓDŁA DOFINANSOWANIA DZIALALNOŚCI KULTURALNEJ NA LATA 2014-2020. FUNDUSZE KRAJOWE, EUROPEJSKIE I PRYWATNE ORAZ METODYKA PISANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW" Więcej…