Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka? Więcej…

Wyjątkowa żaba

Obecnie, gdy naukowcy mają możliwość klonowania zwierząt, nie powinny ich dziwić sposoby, w jakie zwierzęta się rozmnażają. A tymczasem... Więcej…

Sprzedaż na największym portalu e-commerce w Polsce a manager Allegro

Oczywistym faktem jest, że każdy sprzedawca chce sprzedać jak najwięcej i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Więcej…

Myszy a alzheimer

Naukowcy z Uniwersytetu Leeds poprzez genetyczne manipulacje wyciszyli jeden gen u myszy, co pozwoliło im na wyhodowanie nadzwyczajnie inteligentnych zwierząt. Więcej…

Główne rodzaje kompresorów

Jeżeli chcesz uzyskać sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem, skorzystaj z pomocy kompresora – urządzenia, które wykorzystasz równie dobrze w domu, jak i profesjonalnym warsztacie. Pamiętaj, aby jego zakup został poprzedzony określeniem, jakie funkcje ma spełniać. Pomocna może być w tym znajomość głównych rodzajów kompresorów. Są one jednym z rodzajów sprężarki. Sprawdziliśmy, czym charakteryzują się poszczególne typy. Więcej…
Do czego służą stoły wagowe?

stol-wagowy-mW pracy laboratoryjnej często niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Wyobraźmy sobie np. laboratorium, w którym pracuje się nad recepturami nowych leków. Nawet najdrobniejsza zmiana składu medykamentu może sprawić, że lek będzie nieskuteczny lub nawet szkodliwy. Taka pomyłka nie musi być wynikiem niewłaściwego działania wagi laboratoryjnej, lecz zakłóceń wynikających z pracy innych urządzeń. Aby uniknąć takich sytuacji, każde laboratorium powinno być wyposażone w stół wagowy.

Stół wagowy – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to stół przeznaczony przede wszystkim do ustawienia wagi laboratoryjnej. Może być on jednak równie dobrze wykorzystywany jako podstawa dla innych urządzeń, na których funkcjonowanie mogą negatywnie wpływać nawet minimalne drgania, generowane przez inne przyrządy znajdujące się w tym samym pomieszczeniu. Stół wagowy jest doskonałą izolacją od takich wibracji, a tym samym zapewnia prawidłowe odczyty urządzeń analitycznych.

Jak to działa?

Stół wagowy różni się od zwykłego tym, że w jego blat wbudowana jest specjalna płyta antywibracyjna. Montowana jest ona na niezależnym stelażu, osadzonym na nieodkształcających się elastomerach, które zabezpieczają płytę przed drganiami pochodzącymi z zewnątrz. Standardowo płyta antywibracyjna wykonywana jest z granitu, choć możliwe jest wykorzystanie również innych materiałów.

Dlaczego warto go mieć?

Praktycznie każde laboratorium korzysta z urządzeń analitycznych, których praca może zostać łatwo zaburzona przez drgania. W tej grupie znajdują się nie tylko wagi laboratoryjne oraz mikrowagi, ale też – na przykład – mikroskopy. Stół wagowy pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych, które mogą poważnie odbić się na całej pracy laboratorium. Poza tym mogą służyć jako pełnowartościowy mebel laboratoryjny – wiele modeli stołów posiada wygodne i obszerne szuflady, w których można przechowywać dowolne materiały.

Aby mieć pewność, że stół wagowy będzie spełniał swoją rolę, należy postawić na sprawdzonego i doświadczonego producenta. Takim jest z pewnością firma DCD HABITAT LAB, która wytwarza 90% komponentów wymaganych do produkcji mebli laboratoryjnych.

 stol-wagowy

Polecamy także:

Podstawy scrapbookingu: jakie akcesoria kupić do nauki techniki

Scrapbooking to technika, która jest znana przynajmniej tak długo jak fotografia. Oczywiście zmieniała się na przestrzeni lat; wraz z rozwojem rynku artykułów do rękodzieła, sukcesywnie pojawiały się (i nadal się pojawiają) nowe akcesoria z jednej strony ułatwiające scraperom pracę, z drugiej – pozwalające uzyskać coraz ciekawsze rezultaty. Chcesz nauczyć się podstaw scrapbookingu? Sprawdź, jakie akcesoria kupić. Więcej…

Życie bez opakowań foliowych? Niemożliwe.

Ciężko wyobrazić sobie zakupy bez foliowych toreb. Sprawiają one, że transportowanie zakupów jest wygodne. Poza tym tego typu torby przydają się również do wielu innych zastosowań. Foliowe opakowania możemy znaleźć w supermarketach i większości innych sklepów. Podejmowane są wprawdzie próby zastąpienia ich innymi materiałami, jednak ich wytrzymałość, wodoodporność i wygoda czyni to zadanie trudnym do wykonania. Więcej…

Jak płacić smartfonem

Dla ludzi mających konwencjonalne telefony komórkowe słowa typu bankowość mobilna czy płatność za pomocą smartfona są nieznane. Za to osoby posiadające smartfona z całą pewnością docenią zalety owych rozwiązań. Więcej…

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Jak mocno zmieniło się ludzkie życie dzięki Internetowi oraz cyfryzacji wiemy chyba wszyscy. Kiedyś tak duży technologiczny skok miał miejsce na przestrzeni stuleci. Natomiast dla przykładu od chwili stworzenia pierwszego telefonu komórkowego i oddania go na rynek sprzedaży po obecne smartfony i tablety minęło zaledwie ponad 25 lat. Więcej…

Na całym świecie znane są przypadki zakażonej żywności

W dzisiejszych czasach, kiedy import i eksport prawie nie ma żadnych granic, żywność jest transportowana na skalę masową. Dostarczenie zdrowego produktu, który każdego dnia trafia na talerze około 6 miliardów ludzi, jest ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym mierzą się firmy produkujące produkty spożywcze, firmy transportowe i magazynowe, a także sklepy, które również muszą zapewnić właściwe warunki przechowywania żywności. Więcej…