Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Ginekolog to wyjątkowej specjalizacji lekarz, od którego mamy prawo oczekiwać więcej niż od innych. To przed nim wszak trzeba odsłonić najbardziej intymne fragmenty naszego ciała, a często też zdradzić wstydliwe szczegóły dotyczące życia osobistego. Nie może więc być to osoba przypadkowa. Jak jednak znaleźć dobrego ginekologa, jeśli np. przeprowadzamy się do nowego miasta albo też pierwsza w życiu wizyta jest dopiero przed nami? Więcej…

Podstawy scrapbookingu: jakie akcesoria kupić do nauki techniki

Scrapbooking to technika, która jest znana przynajmniej tak długo jak fotografia. Oczywiście zmieniała się na przestrzeni lat; wraz z rozwojem rynku artykułów do rękodzieła, sukcesywnie pojawiały się (i nadal się pojawiają) nowe akcesoria z jednej strony ułatwiające scraperom pracę, z drugiej – pozwalające uzyskać coraz ciekawsze rezultaty. Chcesz nauczyć się podstaw scrapbookingu? Sprawdź, jakie akcesoria kupić. Więcej…

Opieka zawsze i wszędzie, czyli pomoc techniczna wypożyczalni samochodów

Zdarzają się sytuacje, które wymagają wypożyczenia samochodu. Tego typu usługi są oferowane w specjalnych wypożyczalniach pojazdów, ale zanim się na to zdecydujemy, warto bardzo dobrze zapoznać się z daną ofertą. Należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt usługi, rodzaje wypożyczanych samochodów, ich stan techniczny oraz warunki umowy, ale także na dostępność pomocy technicznej podczas trwania usługi wypożyczenia samochodu. Więcej…

Makro i Mikro ekonomiczne ujęcie logistyki

Logistyką możemy nazwać wszelkie procesy fizycznego przepływu dóbr materialnych jak na przykład surowce lub materiały, wewnątrz przedsiębiorstwa jak i między różnymi przedsiębiorstwami, a także przepływ towarzyszących tym procesom informacji. Ukierunkowana ona jest na maksymalne zaspokojenie potrzeb klienta przy minimalnych kosztach procesów logistycznych. Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…
Dlaczego warto zdawać maturę z chemii?

podrecznikiZdanie egzaminu dojrzałości jest przepustką do dalszej edukacji. Jak wiadomo matura jest stresująca, ale równie dużo stresu wywołuje myśl, jakie przedmioty zdawać? Wszak tu o przyszłość chodzi. Choć często chemia nie należy do ulubionych przedmiotów, to warto ją zdawać na maturze. Tym bardziej, że podręcznik "To jest chemia" kształci umiejętności wykonywania doświadczeń chemicznych, począwszy od ich projektowania, aż do ich opisania. Warto też zwrócić uwagę, że pozwala utrwalić umiejętności obliczeń, dzięki temu stanowi doskonałe przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym. A ona daje sporo możliwości.

Zdajesz chemię – możesz iść na medycynę

Chemia jest bardzo ciekawym przedmiotem, który czerpie wiele z nauk ścisłych, a jednocześnie humanistycznych, czy biologicznych. Wbrew pozorom nie jest trudna, ale koniecznie należy stawiać na jej systematyczne uczenie się. Podręcznik "To jest chemia" jest tak napisany by przygotować uczniów do zdania matury z tego przedmiotu. Warto tutaj zwrócić uwagę, że zagadnienia przedstawione są w sposób zrozumiały. Ponadto ćwiczenia pozwalają na utrwalanie wiadomości. Dzięki temu zdawanie matury z chemii przestaje być takie przerażające. Tym bardziej, że matura z chemii daje naprawdę spore możliwości przy wyborze studiów. Otóż na samym początku warto pamiętać, że zdając chemie można dostać się na prestiżowe studia medyczne, których ukończenie gwarantuje sukces w przyszłości.

A gdy nie masz pomysłu – zdawaj chemię

Młody wiek rządzi się swoimi prawami. Zresztą ciężko od młodych osób oczekiwać decyzji co pragną robić w przyszłości. Dlatego wybierając przedmioty na maturę nie należy iść po najmniejsze linii oporu i decydować się na takie, które są najłatwiejsze do zdania. Owszem można po nich również pójść na studia, ale na pewno nie tak prestiżowe jak medycyna. Np. zdając wiedzą o społeczeństwie można aplikować na studia pedagogiczne, ale niestety wśród absolwentów panuje dosyć duży odsetek bezrobocia. Zatem, jeżeli jeszcze nie masz pomysłu, co chciałbyś robić w przyszłości to nie zamykaj sobie drogi na najlepsze kierunki rezygnując ze zdawania chemii. Możesz np. pójść na psychologię, a po ukończeniu studiów aplikować na medycynę, ale tylko wtedy, gdy zdawałeś chemię w zakresie rozszerzonym, a bez tego ani rusz.

Bo liczy się też zarobek

Oczywiście należy poruszyć też aspekt ekonomiczny. Otóż warto zdawać sobie sprawę, że absolwenci kierunków ścisłych zarabiają zdecydowanie więcej niż humaniści. Również zapotrzebowanie na rynku pracy jest naprawdę sporę i można tutaj rzec, że niemal "praca czeka na człowieka". Pracodawcy absolwentom kierunków ścisłych już na początku oferują wyższe wynagrodzenia. Zatem to kolejny argument, aby zdawać chemię, gdyż można wtedy strać się o przyjęcie nie tylko na medycynę, ale też biotechnologię, czy też studia chemiczne. Absolwenci tych kierunków mogą pracować także w laboratoriach, ale i przedsiębiorstwach zajmujących się ochroną środowiska, zatem świetlana przyszłość stoi przed nimi otworem.

Zostań naukowcem

Zdawanie chemii na maturze jest pierwszym krokiem w stronę kariery naukowej. Możesz studiować i już wtedy rozpocząć pracę w laboratorium badawczym. Po zakończeniu studiów możesz nadal pracować na uczelni. Dostępne są też różne programy badawcze, które finansowane są z funduszy europejskich. Ich celem jest praca młodych naukowców nad nowoczesnymi metodami leczenia chorób. Zatem taka praca jest nie tylko nader prestiżowa, ale również w dużym stopniu przyczynia się społeczeństwu. Być może zostaniesz naukowcem, czy może odkrywcą i odmienisz świat nauki? Nie dowiesz się jeżeli nie zdecydujesz się na zdawanie chemii rozszerzonej.

Nie wahaj się i podejdź do matury z chemii. Warto przyłożyć się do nauki tym bardziej, że korzystając z podręczników "To jest chemia. Zakres rozszerzony" nie jest to takie trudne. Wiedza i zagadnienia przedstawione są w sposób zrozumiały. Ponadto pokazane są przykłady jak rozwiązywać zadania. Pamiętaj, że chemia jest bardzo ciekawym przedmiotem. Wszystko zależy od twojego nastawienia.

Polecamy także:

Kilka ważnych aspektów wyboru projektu domu

Szukanie projektu dla swojego przyszłego domu to jedno z najprzyjemniejszych zadań związanych z jego postawieniem. Projekt można też zamówić, ale ze względu na niższą cenę oraz możliwość natychmiastowego odbioru projektu najczęściej wybiera się gotowy. Więcej…

Europejskie standardy kabin HPL

Tajemnicza nazwa HPL -co to jest? Do czego jest wykorzystywane? Dlaczego warto stosować ten materiał? Odpowiedź jest prosta. Nazwa HPL to skrót od angielskiego wyrażenia high pressure laminate, co oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. Technologia HPL pozwala na ścisłe łączenie ze sobą wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Materiał ten zalicza się do mas termoutwardzalnych, czyli takich, które swą maksymalną wydajność mechaniczną otrzymują po zastosowaniu wysokich temperatur. Więcej…

AI - Artificial Intelligence

Ten rok to następny ogromny krok naprzód dla Artificial Intelligence, innymi słowy sztucznej inteligencji, dlatego że przynależna do Google firma Deep Mind opracowała maszynę, której pierwszy raz w historii udało się pokonać człowieka w bardzo skomplikowaną, starożytną grę planszową Go. Jak się okazuje to nie wszystko, gdyż IBM opracowało całkowicie nową technologię, dzięki której komputery mogą poczynić jeszcze większy postęp i pracować jeszcze szybciej niż do tej pory. Więcej…

Do czego służy CFD?

CFD – Computational Fluid Dynamics – to obliczeniowa mechanika płynów, inaczej numeryczna mechanika płynów. Jak wskazuje nazwa, to dział mechaniki płynów, który wykorzystuje metody numeryczne do rozwiązywania zagadnień przepływu płynów. To zagadnienie związane przede wszystkim z przepływem. Nowoczesne, zaawansowane programy komputerowe pozwalają w stosunkowo prosty sposób wyznaczać rozkład prędkości, ciśnienia, temperatury oraz innych parametrów w przepływie. Co można powiedzieć o CFD od strony praktycznej? Więcej…

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV. Prawda czy mit?

Skażenie bakteriologiczne wody pitnej to poważny problem, który dotyka nie tylko krajów rozwijających się – również w naszych sieciach wodnych mogą rozwijać się bakterie takie e.coli czy legionella, zagrażające naszemu zdrowiu. Jak sobie radzić sobie z tym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem jest dezynfekcja przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Jak działa ta metoda i czy naprawdę jest skuteczna? Więcej…