Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Agenci nieruchomości Warszawa Wola: pomoc w szybkiej sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania w Warszawie może być wyzwaniem, zwłaszcza na konkurencyjnym rynku nieruchomości, jakim jest dzielnica Wola. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usług agentów nieruchomości, którzy specjalizują się w pomocy przy sprzedaży mieszkań. Jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z profesjonalnym agentem? Oto, dlaczego warto zwrócić się o pomoc do agenta nieruchomości Warszawa Wola w procesie sprzedaży mieszkania. Więcej…

Trzy zagadnienia, które musisz znać w języku angielskim!

Artykuł sponsorowany Istnieją rzeczy, które zawsze warto wiedzieć w danym języku, aby móc komunikować się na zadowalającym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku angielskiego. Sprawdź, o jakich zagadnieniach mowa! Więcej…

Czym różni się kompresor od sprężarki?

Wiele osób nagminnie myli kompresor ze sprężarką. Warto jednak wiedzieć, że terminy te nie oznaczają zupełnie tego samego. Jaka jest różnica między tymi urządzeniami? Czym się charakteryzują? Więcej…

Produkcja filmów promocyjnych i reklamowych - kilka zasad na skuteczną reklamę.

Film reklamowy – od czego zacząć? Odpowiedź jest prosta: zacznij od określenia celu filmu, tego jakie efekty chcesz dzięki niemu uzyskać i w jaki sposób tego dokonać. Ustal jasny i prosty komunikat, który chcesz zawrzeć w spocie. Pamiętaj przy tym, żeby skupić się na konkretnej grupie docelowej, bo żaden komunikat nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich, a jeśli będzie skonstruowany zbyt ogólnie w rezultacie nie trafi do nikogo. Następnie skup się na scenariuszu reklamy. To bardzo ważne ponieważ każdy element produkcji musi być wcześniej zaplanowany. To zbyt duże i kosztowne przedsięwzięcie żeby można było polegać w nim na przypadku czy spontanicznych działaniach. Więcej…

Meble - nowoczesna aranżacja przestrzeni

Czy wybór mebli jest rzeczywiście tak banalny jak się to wielu osobom wydaje? Bardzo często proces ten odbywa się na zasadzie wizyty w sklepie meblowym i wybrania pojedynczych egzemplarzy które na ten czas wydają się najładniejsze lub najciekawsze. Więcej…
Dozowanie precyzyjne

dozowanie-mPogoń producentów za obniżeniem kosztów produkcji, zwiększeniem jej efektywności i poprawieniu jakości wytwarzanych przez siebie produktów najczęściej wymaga bardzo dużej precyzji. Nowoczesne technologie stosowane w przemyśle, dzięki komputeryzacji i wsparciu zaawansowanych układów automatycznego sterowania, pozwalają tę precyzję uzyskać i wykorzystać na każdym etapie procesu produkcyjnego. Dzięki temu nawet masowo wytwarzane produkty charakteryzują się wysoką jakością i niewielkim rozrzutem jakościowym.

Szczególnym przykładem technologii precyzyjnych są systemy dozowania. Dokładne aplikowanie materiałów płynnych i półpłynnych połączone z zapewnieniem ich właściwych parametrów w momencie aplikacji jest bardzo często spotykanym elementem procesu produkcyjnego. Jest przy tym niezwykle istotne, ponieważ niejednokrotnie jest jednym z głównych czynników decydujących o jakości produktu. Z tego powodu, dozowanie precyzyjne jest intensywnie rozwijaną dziedziną techniki.

Materiały, które można aplikować wykorzystując systemy dozowania precyzyjnego

Dozowanie precyzyjne dotyczy wszystkich tych materiałów, które w chwili aplikacji powinny być w stanie płynnym lub półpłynnym, a których ilość powinna być ściśle kontrolowana. Zaliczamy do nich różnego rodzaju kleje, smary, żywice, farby, silikony i wiele innych substancji, bez których nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie otaczających nas produktów.

Elementy systemów dozowania precyzyjnego

Precyzja w dozowaniu wymaga stworzenia całego systemu urządzeń i sterowników, dzięki którym cały proces może być przeprowadzony i ściśle kontrolowany dla zapewnienia optymalnych parametrów produktu. Podstawą takiego systemu są urządzenia odpowiedzialne za przygotowanie materiału do dozowania oraz jego przechowywanie, takie jak zbiorniki (w tym zbiorniki ciśnieniowe), systemy podgrzewające oraz odgazowujące i mieszalniki. Następną grupę stanowią te podzespoły, których zadaniem jest transportowanie materiału ze zbiornika poprzez cały układ dozowania. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju pompy, przewody hydrauliczne i podajniki. Ostatnimi z urządzeń, które bezpośredni udział w dozowaniu materiału, są głowice dozujące. To od nich zależy, jak duża ilość materiału zostanie zaaplikowana, a także jakie będą jego końcowe parametry (głowica może być wyposażona w system mieszania różnych składników lub podgrzewania przepływającego przez nią materiału). Głowice często bywają umieszczone na zrobotyzowanych manipulatorach, aby zapewnić pełną powtarzalność procesu dozowania w przypadku każdego produkowanego przedmiotu.

Nieodłącznym elementem systemów dozowania precyzyjnego są także sterowniki, którymi najczęściej są odpowiednio zaprogramowane układy elektroniczne lub komputery. Dzięki nim, układ samodzielnie dba o zachowanie odpowiednich parametrów materiału aplikowanego oraz informuje o nieprawidłowościach. Niezwykle łatwa jest także zmiana parametrów, za pomocą regulacji odpowiednich nastawów sterownika.

Dozowanie precyzyjne jest obecnie nieodłącznym elementem technologii wykorzystywanych w przemyśle. Jego szerokie zastosowanie jest skutkiem wielu korzyści, jakie niesie za sobą wdrożenie tego rozwiązania, w tym poprawy jakości wytwarzanych produktów i obniżenia kosztów produkcji. Z tego powodu techniki dozowania z pewnością będą stale rozwijane, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb rynku.

Przy powstaniu artykułu wykorzystano wiedzę i zdjęcie ze strony http://www.techniki-lakiernicze.pl/dozowanie.

dozowanie

Polecamy także:

Mieszkanie - małe, ale własne

Typowy Polak wkracza na rynek nieruchomości mniej więcej w 30 roku życia. Związane jest to najczęściej z usamodzielnieniem a także potrzebą założenia rodziny. Wybór ofert jest ogromny. Dla lubiących spokój oraz ciszę - zaciszne osiedla na obrzeżach, dla amantów miejskiego gwaru na pewno znajdzie się coś w samym centrum. Od kawalerki na parterze, po apartament z zapierającym dech widokiem. Każdy wyszuka lokum dla siebie. Każdy również zmierzy się z zagwostką: kupić, czy wynająć?   Więcej…

Depresja – co warto o niej wiedzieć?

Depresja dotyka coraz więcej osób w Polsce i na całym świecie. To choroba bardzo demokratyczna i może dotknąć każdego niezależnie od płci, wieku, czy statusu społecznego i ekonomicznego. W Polsce choruje na nią około 1,5 mln osób, a na świecie aż 350 mln ludzi. Jak rozpoznać depresję i jak wygląda leczenie? Więcej…

Pompa ciepła jako eko-energia? Czyżby na pewno?

Ze względu na fakt, że środowisko naturalne staje się coraz bardziej obciążone ludzie powinni zacząć się coraz mocniej zastanawiać nad tym, aby szukać alternatywnych sposobów na pozyskiwanie energii oraz, aby zacząć stosować ekologiczne ogrzewanie w swoich domach. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła będzie można tutaj w sposób efekty korzystać z energii odnawialnej. Jeśli jesteście zainteresowani tym jak to funkcjonuje to przeczytajcie dalszą część artykułu. Więcej…

Kim jest radca prawny? Jakie ma uprawnienia?

Radca prawny to zawód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących profesjonalnego doradztwa w dziedzinie prawa. To specjalista, który dzięki swoim uprawnieniom może udzielać porad prawnych, reprezentować klientów przed sądami, organami administracyjnymi, sporządzać pisma procesowe oraz prowadzić negocjacje. Więcej…

Różne technologie przy zapłodnieniu pozaustrojowym

Zapłodnienie in vitro (IVF, In Vitro Fertilization) to metoda zapłodnienia pozaustrojowego, czyli połączenia plemników i komórek jajowych poza organizmem kobiety. Zarodek, który w ten sposób powstanie, umieszcza się w macicy, aby mógł się w niej rozwijać. Istnieje wiele metod sztucznego zapłodnienia. Zazwyczaj wybór jednej z nich wynika z określonej diagnozy przyczyn niepłodności. Wybiera się taką technologię in vitro, która maksymalnie zwiększy szansę na zapłodnienie. Więcej…