Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Zegarek pełni obecnie funkcję nie tylko urządzenia odmierzającego czas, ale także elementu stylizacji. Do wyboru mamy modele zegarków wykonanych z najróżniejszych materiałów – metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Każdy z nich ma jedną wspólną cechę: mechanizm wewnętrzny. Może on być mechaniczny lub kwarcowy. Jednak który wybrać? Więcej…

Handel i usługi logistyczne - co musisz wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zastanawialiście się kiedyś, co warto studiować? Jaki kierunek wybrać, by zapewnić sobie dobrą pozycję na rynku pracy, atrakcyjną posadę i wysokie zarobki? Bez wątpienia dobrą decyzją będzie handel i usługi logistyczne. Dlaczego? Przeczytajcie. Więcej…

Produkcja filmów promocyjnych i reklamowych - kilka zasad na skuteczną reklamę.

Film reklamowy – od czego zacząć? Odpowiedź jest prosta: zacznij od określenia celu filmu, tego jakie efekty chcesz dzięki niemu uzyskać i w jaki sposób tego dokonać. Ustal jasny i prosty komunikat, który chcesz zawrzeć w spocie. Pamiętaj przy tym, żeby skupić się na konkretnej grupie docelowej, bo żaden komunikat nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich, a jeśli będzie skonstruowany zbyt ogólnie w rezultacie nie trafi do nikogo. Następnie skup się na scenariuszu reklamy. To bardzo ważne ponieważ każdy element produkcji musi być wcześniej zaplanowany. To zbyt duże i kosztowne przedsięwzięcie żeby można było polegać w nim na przypadku czy spontanicznych działaniach. Więcej…

Język polski nie musi być trudny! Jak się go skutecznie uczyć?

Znam język polski – a jaka jest Twoja super zdolność? Uwierzyłeś w mit, że najtrudniej jest nauczyć się języka polskiego? A może obawiasz się, ze opanowanie go na poziomie lepszym niż komunikatywny jest ponad Twoje możliwości? To nie prawda! Poznaj kilka rad, jak skutecznie nauczyć się tego języka. Więcej…

Pierwsza firma i wynajem biura - na czym się skupić?

Zakładanie własnej działalności, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy, to szereg wielu formalności i załatwień. Jednym z większych dylematów przyszłych szefów jest wynajem biura, a raczej znalezienie korzystnej oferty. Przed tobą tego typu poszukiwania? Zobacz, na czym się skupić, aby dokonać jak najkorzystniejszej transakcji! Więcej…
W jaki sposób celebrować Dzień Św. Walentego?

Święto św. Walentego, znane również jako Walentynki, to popularna na całym świecie uroczystość zadedykowana przyjaźni, sympatii i miłości. Celebrujemy to święto 14 lutego każdego roku. Wówczas ludzie wyznają swoją sympatię wobec swoich bliskich, nade wszystko wobec swoich wybrańców. Obyczaj obchodzenia Walentynek sięga antycznego Rzymu, gdzie organizowano festival Lupercali, poświęcony bożkowi miłości i płodności. Już w średniowieczu 14 lutego był dniem poświęconym św. Walentemu. W dzisiejszych czasach Walentynki są obchodzone na całym świecie, a oblubieńcy wysyłają sobie wzajemnie kartki, bukiety i prezenty, by wyrazić swoją miłość. Przeczytaj więcej o historii, Dnia św. Walentego, żeby odkryć motywację do objawiania uczuć.

Święty Walenty - opiekun miłosnej tradycji

Historia świętego Walentego jest nieco skomplikowana i nie jest do końca jasna. Jak podpowiada tradycja chrześcijańska, św. Walenty był duchownym i medykiem żyjącym w III wieku w Terni, we Włoszech. Według jednej z opowieści Walenty był ścigany za swoją wiarę przez cesarza Klaudiusza II, został osadzony za udzielanie chrztu świętego. W ciągu swojego uwięzienia, Walenty miał pomagać współwięźniom, jak również cudownie uzdrawiał. Inna legenda podaje, iż Walenty zakochał się w córce swojego strażnika, ona podobnie była chrześcijanką. Przepełniony miłością Walenty wysyłał jej liściki, podpisując się jako "Twój Walenty", co miało dać rozpoczęcie tradycji wysyłania kartek walentynkowych. Dosyć zbliżona legenda opowiada o tym, iż Walenty był więziony za nie przestrzeganie prawa ustanowionego przez cesarza Klaudiusza II Gockiego. Przepis zakazywał związku małżeńskiego każdemu mężczyźnie w wieku między 18 a 37 rokiem życia. Walenty rzekomo dawał ślub w tajemnicy, za co wylądował w więzieniu. W tym miejscu połączyło go miłosne uczucie z ociemniałą córką strażnika więziennego. Dzięki Walentemu oblubienica odzyskała cudownie wzrok. Ostatecznie Walenty został skazany na śmierć przez cesarza Klaudiusza II, a duchownego stracono 14 lutego. Kościół katolicki uznał Walentego za męczennika i ogłosił go świętym. W IV wieku, 14 lutego zaczęto celebrować jako dzień świętego Walentego ku czci miłości i małżeństwu. Święty Walenty współcześnie jest uważany za patrona zakochanych, lekarzy oraz chorych psychicznie i cierpiących na epilepsję.

Zwyczaje związane z Walentynkami

Walentynki to szczególny okres, kiedy ludzie chcą akcentować swoje uczucie względem swoich bliskich. W tym dniu chętnie wymieniamy się podarunkami, kartkami okolicznościowymi i kwiatami.Popularne są romantyczne wyjścia. Z okazji Walentynek najczęściej ofiarowuje się prezenty takie jak na przykład czerwone róże, czekoladki, biżuterię, bilety na wycieczki lub do kina, oraz upominki DYI ewentualnie przedmioty osobiste. Ważne jest to, ażeby prezent był konkretnie dopasowany do osoby, która go otrzymuje i ujawniał miłość. Niektórzy traktują Walentynki jak komercjalny obrzęd , lecz dla mnóstwa zakochanych to ogromnie znaczący dzień, w którym mogą wyrazić swoją miłość. Na dodatek to również kapitalna sposobność do pokazywania uczuć nie jedynie swojemu partnerowi, ale też rodzinie i przyjaciołom. W Japonii, czy Korei Południowej, to kobiety ofiarują prezenty swoim ukochanym. U nas coraz większą powodzenie zyskuje Dzień Singla, który ma na celu pokazywać, że uczucia można celebrować nie tylko w związku. Dzień Św. Walentego to także święto wdzięczności za miłość, jaką dostaje się od bliskich i przyjaciół.

Polecamy także:

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…

W jaki sposób dbać o środowisko

W ostatnich latach jest to temat numer jeden, który dotyczy nas wszystkich. Jak dbać o nasze środowisko naturalne, abyśmy mogli się z niego cieszyć jak najdłużej? Jest kilka sposobów, które każdy z nas może praktykować. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas. Więcej…

Organizacja pogrzebu dziecka.

Śmierć bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem, z którym ciężko się pogodzić. Szczególnie trudne jest pochowanie własnego dziecka, które odeszło przedwcześnie. Jest to niewyobrażalny ból dla rodziców, którzy oprócz żałoby, muszą się zmierzyć z dopełnieniem formalności pogrzebowych. W jaki sposób przygotować taką ceremonię i od czego zacząć organizację pogrzebu? Więcej…

Czy hazard to dobre hobby?

Gry hazardowe każdego roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wpływ na to ma przede wszystkim wizja zdobycia dodatkowych pieniędzy, ale również wywoływanie samych emocji czy nutki rywalizacji. I chociaż bezwzględnie żyjemy w czasach, w których nie brakuje nam stresu to chętnie odbiegamy od tej zwyczajnej prozy życia właśnie na rzecz pozytywnego (jak nam się wydaje) napięcia. Więcej…

Warsztaty "ŚRODKI UNIJNE DLA SEKTORA NAUKI, BADAŃ I ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020"

Warszawa, 2 grudnia 2015r.Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom zasad realizacji projektów naukowych, badawczych i B+R w ramach Nowej perspektywy finansowej 2014-2020 - czyli kto, kiedy, na co i ile środków będzie mógł pozyskać. Uczestnicy i uczestniczki nabędą wiedzę pozwalającą przygotować się do skutecznego aplikowania o środki unijne w ramach przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki tej wiedzy będą mogli oszacować swoje szanse na dofinansowanie oraz wybrać te obszary, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne. Więcej…