Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Szczepienie przeciwko starości?

A gdyby tak dało się zaczepić przeciwko starości? Naukowiec z Rosji jest przekonany, że jest taka możliwość. Postanowił sobie wstrzyknąć bakterie sprzed milionów lat, które znaleziono na Syberii w wiecznej zmarzlinie. Więcej…

Czy w Polsce można mieć broń bez zezwolenia

Polska to nie Ameryka, jednak każdy pełnoletni obywatel RP może posiadać broń. Więcej…

Na czym polega wegetarianizm?

Wegetarianizm to forma żywienia, w którym nie spożywa się mięsa, ryb i pozostałych produktów odzwierzęcych. Zasadniczym składnikiem menu są artykuły pochodzenia roślinnego czyli: warzywa, owoce, zboża, orzechy, rośliny strączkowe. W niektórych przypadkach spożywa się jaja i produkty mleczne. Ostatnimi czasy wegetarianizm stał się szalenie atrakcyjnym stylem życia, choć w krajach Bliskiego Wschodu i Indiach niejedzenie mięsa dominuje od bardzo dawna. Sam wegetarianizm jest zróżnicowany, pojawia wiele wersji i wielorakich sposobów odżywiania spowodowanych odmiennymi przesłankami, takimi jak: przekonania moralne, warunki środowiskowe, powody zdrowotne, religijne, kulturowe, czy ekonomiczne. Wobec tego można również mówić o przeróżnych skutkach, niedostatkach albo innych konsekwencjach wynikających z wegetarianizmu. Spróbujmy zatem uporządkować informacje na temat wegetarianizmu i pokazać korzyści i mankamenty takiej diety. Więcej…

Ekonomiczna ekologia w sprężonym powietrzu

Postęp technologiczny wymaga ciągłych optymalizacji i zmian, które w naturalny sposób dopasowują się do aktualnych wymogów. To postępy i działania, które wykorzystują innowacje i technologie podporządkowują sobie wszystkie dziedziny życia. Wystarczy zalążek będący chęcią zmiany, by opracować zupełnie nowe schematy, które poprawią jakość dnia codziennego. Po latach odbudowy i inwestycji zauważono, że proces produkcji i pokrewnych sektorów nie może być związany z dawniej respektowanymi czynnikami. Więcej…

Egzamin w WORD - jak na przykład zdać za pierwszym podejściem?

Z legendarnym egzaminem na prawko wiążą się różnorodne historie. Przeważnie można usłyszeć, iż zaliczenie za pierwszym razem jest niewykonalne. Bezspornie to samo wydarzenie generuje wielki stres i poruszanie. Trzeba znakomicie poznać wszystkie reguły ruchu drogowego, rozsądnie manewrować samochodem i zachować refleks na wypadek nieroztropności pozostałych kierowców. A dodatkowo wciąż pojawiają się pogłoski o twardych egzaminatorach, czy innych nieprzyjemnych okolicznościach. W jaki sposób podejść do egzaminu, aby zaliczyć za pierwszym podejściem. Więcej…
Typy kół wykorzystywanych w wózkach dziecięcych

Bycie rodzicem jest w pewnym sensie nieustannym podejmowaniem decyzji. To zupełnie naturalne, że chcąc dla swej pociechy jak najlepiej mama i tata starają się z szeregu opcji zawsze wybrać tą właściwą. Oczywiście niektóre sprawy wymagać będą głębszego zastanowienia niż inne – tak właśnie wygląda to w przypadku jakże niezbędnego wózka. Poszczególne modele tych pojazdów różnią się bowiem od siebie bardziej niż mogłoby się wydawać. Rozglądając się za odpowiednim rozwiązaniem należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo malucha. One zaś zależeć będą między innymi od rodzaju zastosowanych kół.

Jaki wózek możemy nazwać wygodnym?

Wygodny wózek dziecięcy to taki, który – w ocenie samych opiekunów – świetnie się prowadzi. Należy wiedzieć, że nie zawsze będzie on użytkowany na idealnych nawierzchniach – zdarzać będą się spacery po wyboistych i dziurawych chodnikach, czy też przejazdy po słabiej lub mocniej ubitych ścieżkach.

Koła duża i małe

Ogólnie rzecz biorąc koła dzielimy za względu na rozmiar, a także tworzywo, z którego są wykonane. Te małe (nieprzekraczające zwykle 15 cm średnicy), charakteryzujące przy tym się niską wagą doskonale sprawdzą się u mobilnych rodziców. Osoby stale używające samochodów, w ciągu dnia wielokrotnie składające i rozkładające wózek z pewnością docenią opisywane rozwiązanie. Muszą jednak zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń – modele te nie najlepiej radzą sobie na piasku, śniegu i wszędzie tam, gdzie nierówno. Duże koła (o rozmiarze przekraczającym nieraz 40 cm) ważą rzecz jasna więcej, a wyposażone w nie wózki to już nieco obszerniejsze konstrukcje. Idealnie nadają się do pokonywania zróżnicowanych tras, przydając się także podczas wjeżdżania na krawężniki.

Pompowane

Warianty pompowane bardzo dobrze amortyzują wstrząsy, chroniąc przez to maluszka przed niezbyt przyjemnymi wrażeniami. Ciśnienie w oponach da się dodatkowo regulować, uzyskując w ten sposób pożądaną twardość, choć doszukać można się w tym uciążliwego obowiązku. Ich atutem jest duża elastyczność, dzięki której dopasowują się do wszystkich rodzajów podłoża. Z drugiej strony są jednak bardziej toporne od nowocześniejszy kół, a ponadto podatne na uszkodzenia mechaniczne, w tym przebicia.

Piankowe

"Rozwiązania produkowane z pianki – mówi osoba reprezentująca polską markę wózków i fotelików Colettowyróżniają się głównie swą lekkością, znakomicie służyć będą więc rodzicom zmuszonym do częstego pokonywania schodów. Przez to, że w ich przypadku tłumienie wstrząsów nie jest zbyt spektakularne powszechnie stosuje się osobną amortyzację. Wybierając piankę nie musimy martwić się o konsekwencje najechania na przykład na gwóźdź, choć jej powierzchnia w czasie zwyczajnego użytkowania może wycierać się szybciej niż klasyczna guma".

Żelowe

Będące nowością koła żelowe łączą niejako zalety obu wyżej wymienionych systemów. Wykonane ze sprężystego wypełnienia, pokrytego warstwą mocnego tworzywa świetnie radzą sobie z nierównościami, cechując się także sporą odpornością na deformacje. Zapomnieć możemy o przebitych dętkach, jak również o systematycznym dopompowywaniu opon. Krótko mówiąc, koła żelowe to gwarancja bezproblemowej jazdy po każdym typie nawierzchni.

Polecamy także:

Witamina c do walki z zaćmą

Według testów przeprowadzonych przez uczonych z Kings Collage London warzywa i owoce bogate w witaminę C cyklicznie konsumowane mogą mieć znaczenie na zapobieganie zaćmie. Efekty tych badań opublikowane zostały w piśmie "Ophthalmology". Więcej…

Będziemy żyć krócej niż nasi dziadkowie

Jak wynika z danych WHO aż 59% obywateli miast europejskich ma nadwagę bądź jest otyłych. Według ostrzeżeń lekarzy, młode pokolenie będzie żyło krócej niż pokolenie ich dziadków. Więcej…

Kilka ważnych aspektów wyboru projektu domu

Szukanie projektu dla swojego przyszłego domu to jedno z najprzyjemniejszych zadań związanych z jego postawieniem. Projekt można też zamówić, ale ze względu na niższą cenę oraz możliwość natychmiastowego odbioru projektu najczęściej wybiera się gotowy. Więcej…

Tajemnice głebin morskich

Drobna mątwa z Hawajów Euperymna scolopes osiągająca długość 3 cm i ważąca zaledwie 2,5 grama przyciąga dużą uwagę specjalistów. Powodem tego zaiteresowania jest jej zdolność emitowania bardzo intensywnego światła. Więcej…

Ciekawe hobby - numizmatyka, złote monety

Numizmatyka jest nauką, która to odnosi się bezpośrednio do banknotów, monet i wielu innych środków pieniężnych. Pasjonaci tej dziedziny zwracają często uwagę na estetykę monet oraz na sposób ich wykonania. Wbrew pozorom numizmatyk jest to bardzo interesującym hobby, które znacznie rozszerza horyzonty oraz pozwala na zdobycie interesującej wiedzy o świecie i historii. Jest to świetna pasja dla każdego. Więcej…