Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Tabletowy zawrót głowy

Zjawisko tabletów nie przestaje zdumiewać. Z roku na rok urządzenia te zyskują na popularności, a ich handel wciąż wzrasta. Z uwagi na nieduże rozmiary jak również ogromną gamę możliwości  tablety są dobrą alternatywą dla laptopów. Fakt, iż tablet możemy zabrać wszędzie i w każdym miejscu z niego skorzystamy, co sprawia, że urządzenia te trwale zadomowiły się w naszych domach. Więcej…

Opakowania kartonowe – lepsza alternatywa plastiku

Nie ma branży, w której na co dzień nie używa się kartonu. To podstawowy produkt służący do przechowywania i transportu. Wyrób ma szerokie zastosowanie i dodatkowy plus – wysoką biodegradowalność. Można go użyć ponownie. W przeciwieństwie do plastiku, który jest trwałym zagrożeniem planety, karton rozkłada się tylko 2 miesiące. Sprawdź, dlaczego warto go używać. Do czego można zastosować opakowania kartonowe? Więcej…

Czym różni się kompresor od sprężarki?

Wiele osób nagminnie myli kompresor ze sprężarką. Warto jednak wiedzieć, że terminy te nie oznaczają zupełnie tego samego. Jaka jest różnica między tymi urządzeniami? Czym się charakteryzują? Więcej…

Na czym polega logistyka odzysku?

Logistyka włącza nie tylko procesy prowadzące od producenta do konsumenta, ale również odwrotne. Zajmuje się nimi logistyka odzysku, którą określa się proces planowania, wdrożenia, a także kontroli przepływu towarów od miejsca konsumpcji do miejsca pochodzenia. Głównym celem logistyki odzysku jest odzyskanie wartości czy też właściwe zagospodarowanie surowcami, półproduktami i produktami gotowymi. Więcej…

Schizofrenia w rodzinie-jak pomóc choremu?

Aby móc pomóc członkowi rodziny choremu na schizofrenię trzeba najpierw samemu zrozumieć istotę tej choroby. Schizofrenia to choroba psychiczna w której występują tak zwane objawy pozytywne i negatywne. Więcej…
Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka?

Jak działają kominki DGP?

Ogrzany wkład kominkowy rozprowadza ciepło do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w budynku, dzięki systemowi izolowanych przewodów bądź kanałów. Gorące powietrze może rozchodzić się w sposób wymuszony lub grawitacyjny. Główną zaletą kominków z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła jest niski koszt instalacji. Takie kominki rzadko ulegają jakimkolwiek awariom. Z tego względu, zepsuty wentylator bądź przerwa w dostawie prądu nie wpłyną znacząco na ich stan. Podstawą wymuszonego systemu dystrybucji gorącego powietrza w kominkach DGP jest turbina, której zadaniem jest zasysanie gorącego powietrza i rozprowadzanie go do poszczególnych odnóg całego systemu.

Wybór odpowiedniego kominka

Kominki DGP mogą współpracować z całą instalacją grzewczą lub działać niezależnie od niej. Nie mogą jednak być jedynym źródłem ogrzewania w całym domu. Jak mówi specjalista z wkładykominkowe.pl: "Budynek powinien mieć dodatkowe źródło ogrzewania, jeśli mieszkańcy nie przebywają w nim przez dłuższy czas. Kominki DGP mogą natomiast całkowicie zastąpić centralne ogrzewanie w okresie wczesnej jesieni lub wiosny, kiedy temperatury nie są ujemne. Przyczyni się to do znacznego zaoszczędzenia środków wydawanych na ogrzewanie. W niewielkich domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzą się kominki wykorzystujące system grawitacyjny, natomiast w przypadku budynków o większym metrażu lepiej postawić na kominki z systemem wymuszonego obiegu".

Użytkowanie kominka DGP

Kominki DGP charakteryzują się dużą wygodą, jeśli chodzi o użytkowanie wkładów. W czasie dużych mrozów ich obsługa nie wymaga zbyt wielkiego zaangażowania. Opał należy dokładać do nich co około trzy godziny. W okresie, kiedy temperatury są niskie, ale nie ujemne, wystarczy dokładanie opału raz na dziesięć godzin. Aby kominek DGP mógł działać niezawodnie przez jak najdłuższy czas, należy obsługiwać go zgodnie z instrukcją użytkowania oraz pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Kominki z systemem dystrybucji gorącego powietrza stają się coraz bardziej popularne. Pomimo tego, iż posiadają wiele zalet i mogą dostarczyć ciepło do wielu pomieszczeń w domu, nie powinny stanowić jedynego źródła ogrzewania danego budynku.

Polecamy także:

Co warto wiedzieć o serwisie bram garażowych?

Jeśli chcemy, by nasza brama garażowa nie ulegała większym awariom, ważne jest jej montowanie przez specjalistów, a także późniejsze regularne serwisowanie. Dzięki temu można uniknąć większości problemów, które mogą wystąpić m.in. w automatyce i mechanizmie bramy. Serwisanci zajmą się także wymianą zużytych elementów czy przeprogramowaniem sterowania. Więcej…

Ciekawe wakacje w domu

Okres wakacji to jeden z najbardziej oczekiwanych etapów w ciągu całego roku. Jest tak ze względu na okazję wyjechania na zasłużony relaks. Ale nie zawsze jest takowa szansa. Wtedy powinno się pomyśleć jak spędzić wolny czas, by mieć poczucie, że zrobiło się to prawidłowo. Więcej…

Co to jest bariera podczerwieni?

W przypadku gdy pojawia się potrzeba ochrony dużych obszarów albo obiektów specjalnych, w których występuje wysoki stopień zagrożenia, konieczne jest stosowanie aktywnych barier podczerwieni. Za pomocą wiązek świetlnych można odpowiednio chronić budynki oraz drogocenne przedmioty. Skuteczność tego sprzętu powoduje, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Więcej…

Europejskie standardy kabin HPL

Tajemnicza nazwa HPL -co to jest? Do czego jest wykorzystywane? Dlaczego warto stosować ten materiał? Odpowiedź jest prosta. Nazwa HPL to skrót od angielskiego wyrażenia high pressure laminate, co oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. Technologia HPL pozwala na ścisłe łączenie ze sobą wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Materiał ten zalicza się do mas termoutwardzalnych, czyli takich, które swą maksymalną wydajność mechaniczną otrzymują po zastosowaniu wysokich temperatur. Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…