Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czy wiesz jak działa drukarka 3D? Oto garść przydatnych informacji

Jeszcze całkiem niedawno idea drukowania trójwymiarowych przedmiotów brzmiała dla większości z nas zupełnie niewiarygodnie. Tymczasem już dziś drukarki 3D wykorzystywane są w branży przemysłowej, medycznej czy motoryzacyjnej, a niedługo może nawet zawitają do naszych domów. Zobacz, na czym polega ta unikalna technologia. Więcej…

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…

Maski przeciwpyłowe - jaką wybrać dla siebie?

Bardzo dużo słyszy się o zwiększonych normach cząsteczek stałych w powietrzu, określanych jako PM 2, 5 i PM 10. Wiele miast ma stale podwyższony poziom zanieczyszczeń i smog. Powoduje to szereg dolegliwości związanych z układem oddechowym, dlatego warto nosić maski przeciwpyłowe wielorazowego użytku. Tylko jak ją wybrać? Więcej…

Jak sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się kolejny rok i raczej większość z nas przystępuje do podsumowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniejszym stopniu rozmyślamy o naszych powodzeniach, a zdecydowanie więcej wspominamy niepowodzenia, niespełnione marzenia i problemy. Zwłaszcza zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach złożonych w poprzednich latach. O ile początek następnego roku dla wielu jest istotne i wręcz stymulujące do podjęcia nowych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że po upływie miesiąca lub dwóch chęć do metamorfoz zmniejsza się albo ginie kompletnie. Według ostatnich analiz społeczność wykazują tendencję do porzucania swych noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki czas. Pomyślmy przeto, co jest przyczyną tak rychłego rezygnowania swoich postanowień noworocznych i jak temu naprawić. Więcej…

Jak wybrać dobry kurs językowy?

W tej chwili znajomość języków obcych jest konieczna zarówno w sytuacjach prywatnych jak i biznesowych. Znajomość języka angielskiego pozwala nam swobodnie podróżować i pewnie czuć się za granicą, zawierać nowe znajomości z obcokrajowcami, kontaktować się, z osobami nie znającymi języka polskiego. Biegle posługiwać się językiem obcym musimy także, kiedy ubiegamy się o pracę, w zasadzie bez względu na profesję i stanowisko. Firmy bowiem coraz częściej mają zagranicznych właścicieli, współpracują z międzynarodowymi kontrahentami i wspólnikami, przyjmują zagranicznych gości. Przykłady można by mnożyć. Więcej…

CPI

24 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

banner cpi mSzkolenie "DOZWOLONY UŻYTEK BIBLIOTEK I INSTYTUCJI NAUKOWYCH - RAMY PRAWNE, WĄTPLIWOŚCI INTERPRETACYJNE”

Warszawa, 24 października 2017 r.

Szkolenie skierowane jest do pracowników różnych typów bibliotek. Jego celem jest przybliżenie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a w szczególności dozwolonego użytku, w tym dozwolonego użytku bibliotek i instytucji naukowych. Podczas szkolenia zostaną wskazane najczęstsze problemy interpretacyjne związane ze stosowaniem prawa autorskiego w działalności bibliotecznej oraz przykłady dobrych praktyk.

W programie:

  • Wprowadzenie do prawa autorskiego.
    • Nowelizacja z 2015 r. - zmiana zakresu dozwolonego użytku i nowe postacie dozwolonego użytku:
    • Użyczanie materiałów bibliotecznych:
  • Działalność edukacyjna bibliotek publicznych a dozwolony użytek – zakresy i granice.
  • Wykorzystanie utworów na stornach internetowych, blogach, profilach społecznościach- zasady i dobre praktyki.
  • Odpowiedzialność cywilna i karna z tytułu naruszenia praw autorskich - pozwy przeciwko bibliotekom.

Szczegółowy PROGRAM szkolenia: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/dub1/index.php

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/dub1/formularz_pr10.php

Organizator:

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.;

www.cpi.com.pl

tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polecamy także:

Jak kontrolować czystość wody?

Do kontroli czystości i jakości wody wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty i mierniki. To na przykład sondy pomiarowe, fotometry do analizowania składu fizyko-chemicznego wody, a nawet całe układy kontrolno-pomiarowe i testomaty. W naszym artykule przyjrzymy się kilku rozwiązaniom i sprawdzimy, jakie parametry wody jesteśmy w stanie sprawdzić dzięki nim. Czystość wody jest bardzo istotna nie tylko w przypadku linii produkcyjnych dla żywności, napojów, kosmetyków, czy medykamentów. Przemysł wykorzystuje wodę na wiele różnych sposobów w układach wytwarzania pary, ciepła, w procesach chłodzenia, czyszczenia, czy mycia, a wszędzie tam zależy nam na zapobieganiu powstawania osadów, kamienia, korozji oraz mikroorganizmów, stąd tak istotna jest kontrola czystości wody. Więcej…

Moduł elektronicznej kopii paragonów w kasie fiskalnej

Wystawianie paragonów fiskalnych to podstawowy obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który korzysta z kasy rejestrującej. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jedyny. Właściciel urządzenia jest zobligowany m.in. do przechowywania kopii wszystkich wydrukowanych paragonów. Aby wspomniany obowiązek nie stał się uciążliwy, warto pomyśleć o kasie fiskalnej z modułem, który zapisuje dane na karcie pamięci. Więcej…

Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Od nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach ruszy nowatorski kierunek studiów podyplomowych - Administrator Bezpieczeństwa Informacji. Więcej…

Kontrowersyje zastosowanie substancji psychotropowych

Psychotropowe substancje nie zawsze muszą być szkodliwe i złe. Okazało się, iż nadzorowane przyjmowanie niektórych z nich jest w stanie skłonić osoby leniwe do regularnych ćwiczeń fizycznych. Więcej…

Mieszkanie - małe, ale własne

Typowy Polak wkracza na rynek nieruchomości mniej więcej w 30 roku życia. Związane jest to najczęściej z usamodzielnieniem a także potrzebą założenia rodziny. Wybór ofert jest ogromny. Dla lubiących spokój oraz ciszę - zaciszne osiedla na obrzeżach, dla amantów miejskiego gwaru na pewno znajdzie się coś w samym centrum. Od kawalerki na parterze, po apartament z zapierającym dech widokiem. Każdy wyszuka lokum dla siebie. Każdy również zmierzy się z zagwostką: kupić, czy wynająć?   Więcej…