Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co z przyszłością e-commerce

E-commerce jest gałęzią rynku, która nieustannie ulega zmianom jak również dopasowuje do nowych technologii i kształtujących się w porównaniu z tym, co działo się wcześniej. Zaangażowanie nowatorskich technologii a także translokacja ścieżek zakupów faktycznie w ponad 70% do internetu kategorycznie odmienił sektor. Najistotniejszą tematyką okazała się konkurencyjność jak również sposób podtrzymania lojalności użytkowników. Mimo, że ostatnio mówi się o pewnej stagnacji w rozwoju e-commerce, ilość sklepów internetowych i aplikacji nadal wzrasta. Oczekiwania klientów jednak stale się przekształcają, mają przecież jedyną fundamentalną wskazówkę, jaka została przewodnią bazą wszelkich innowacyjnych trendów. Mowa jest o optymalnym uproszczeniu gałęzi handlu online. Konsumenci selekcjonują nadzwyczajnie proste, bezpieczne oraz szybkie zakupy. Z tego artykułu dowiesz się o kilku parę najpopularniejszych nurtów, które ustalają dynamikę rozwoju gałęzi e-commerce. Więcej…

Jakie akcesoria spakować pod namiot?

Przyjemna pogoda zwykle skłania nas do wycieczek i spędzania czasu pod chmurką. W ostatnim czasie ten typ spędzania urlopu stał się niezwykle lubiany. Bezspornie dla każdego biwak jest atrakcyjną przygodą. To nie tylko wypoczynek, lecz zwłaszcza kontakt z przyrodą. Zanim jednakże wyjedziesz w drogę, zapoznaj się z naszym poradnikiem - podpowiadamy, jakie rzeczy przygotować pod namiotWczasy pod chmurką to fantastyczna alternatywa dla zwykłego pobytu w hotelu. Pozostajesz w bezpośredniej bliskości z przyrodą, w oddali od miasta. Możesz obozować w lesie, na polanie albo w pobliżu rzeki. To świetny sposób na wypoczynek, bez pośpiechu i stresu. Nie zapominaj jednak, że pobyt pod gołym niebem wymaga odpowiedniego przygotowania. Musisz przemyśleć miejsce do spania, przewidzieć organizację kuchni polowej i przemyśleć sprawę warunków sanitarnych. W jaki sposób się za to zabrać? Więcej…

Gdzie znajduje zastosowanie wełna mineralna skalna?

Wełna mineralna to materiał izolacyjny używany w budownictwie przede wszystkim do izolacji termicznych oraz akustycznych. Prywatni inwestorzy najczęściej to właśnie ją wykorzystują jako materiał ociepleniowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych, stropów, podłóg, ścian i przewodów. Wełnę mineralną dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: skalną i szklaną. Jakie inne zastosowanie znajduje ta pierwsza? Jak się okazuje, jest chętnie używanym materiałem w wielu gałęziach przemysłu. Jej właściwości umożliwiają wykorzystanie wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest trwałość konstrukcji, zwiększona ochrona przeciwpożarowa czy określone wymagania akustyczne. Więcej…

Nawożenie pszenicy jarej – najważniejsze informacje

Pszenica jara jest zbożem wymagającym i stosunkowo wrażliwym. Owszem, niestraszne jej przymrozki, tym niemniej słabo rozwinięty system korzeniowy oraz krótki okres akumulacji składników odżywczych z gleby sprawiają, że pszenica jara niezbyt dobrze znosi suszę lub niską dostępność składników odżywczych w glebie. Więcej…

Specjaliści pod presją

Świat w XXI wieku pędzi na przód w zastraszającym tempie. Wiedza, która była aktualna jeszcze kilka lat czy nawet miesięcy temu, obecnie nie jest już wiele warta ponieważ w międzyczasie zmieniło się prawo lub wprowadzona została nowa technologia, która wywraca stary porządek do góry nogami. Z punktu widzenia osób prowadzących własną działalność lub pracujących w wysoko wyspecjalizowanych i konkurencyjnych zawodach, nie jest to korzystna sytuacja, ponieważ wymaga od nich ciągłego uaktualniania swojej wiedzy i nieustannego podnoszenia kwalifikacji. A nadmiar dostępnych informacji może przytłoczyć nawet najodporniejsze i najbardziej zmotywowane osoby. Dlatego warto znaleźć takie źródło wiedzy, które będzie nie tylko wiarygodne, ale posłuży także jako "filtr", eliminując informacyjny szum i podając nam tylko te wiadomości, które mogą być użyteczne i potrzebne. Więcej…
5 powodów, dla których warto uczyć się języków orientalnych

jezyki-mPowszechnie wiadomo, że żyjemy w świecie dynamicznie zmieniającym się. Stale postępująca globalizacja stawia przed nami warunek posiadania choć znikomej wiedzy na temat innych kultur oraz znajomości języków obcych, w tym także języków orientalnych. Pomoże nam to bezproblemowo porozumiewać się z przedstawicielami innych kultur. Dlaczego zatem warto uczyć się języków orientalnych?

1. Względy zawodowe

jezyki-dPraca zarobkowa od dawna jest jednym z najważniejszych powodów, dla których uczymy się języków obcych. Do tej pory, aby być atrakcyjnym na rynku pracy, należało biegle znać angielski, niemiecki, francuski lub rosyjski. Ale zmieniło się to za sprawą kryzysu ekonomicznego panującego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz gospodarka chińska rośnie w siłę, przyciągając europejskie korporacje chcące współpracować z tamtejszymi firmami. A specjalista władający przynajmniej jednym językiem orientalnym, może liczyć na wynagrodzenie rzędu 8 tysięcy złotych.

2. Poznawanie orientalnych kultur

Obce kultury, zwłaszcza te dalekie, orientalne, mają swoich miłośników. Owszem, poznawanie ich można opierać na przetłumaczonych przewodnikach, książkach tematycznych, filmach, itp. Oczywiste jest jednak to, że o wiele bardziej pasjonujące jest poznawanie aspektów kultur krajów Dalekiego Wschodu z pierwotnej, niezmienionej tłumaczeniem formy dzieła.

3. Podróże

Dalekie kultury można poznawać z literatury, filmów i źródeł internetowych, a także będąc na miejscu. Przyglądanie się jej z bliska będzie bardziej fascynujące, gdy za sprawą znajomości języka orientalnego będziemy mogli czuć się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych. Możemy nawiązywać ciekawe znajomości, poznając mieszkańców danego kraju i dowiadując się od nich tego, czego nie znajdziemy w tradycyjnych przewodnikach.

4. Emigracja

Wymieniony już czynnik pracy zawodowej nie musi ograniczać się do poszukiwań pracy w zagranicznych firmach działających na terenie naszego kraju. Znając języki orientalne i mając odpowiednie wykształcenie możemy bez przeszkód szukać zatrudnienia w krajach Dalekiego Wschodu. Nawet, jeśli środowisko, w którym chcemy zamieszkać, zna język angielski, to porozumiewanie się w lokalnym języku pomoże w komunikacji i integracji z tamtejszą społecznością. Znajomość lokalnego języka pokaże zainteresowanie i przywiązanie do nowego kraju.

5. Gimnastyka umysłu

Ucząc się języków obcych skutecznie ćwiczymy pamięć krótko- i długoterminową, a dzięki niej nasz umysł staje się bardziej elastyczny i lepiej przyswaja inną wiedzę. Uczęszczając na kursy specjalistyczne języków obcych, w tym także języków orientalnych, oferowanych przez profesjonalne szkoły językowe, jak np. Makilen, rozwijamy swoją kreatywność, zwiększamy zdolność kojarzenia i szybciej rozwiązujemy problemy.

Do niedawna językiem dominującym wśród języków obcych był angielski. To jego najczęściej uczyli się młodzi ludzie. Dziś wciąż jest popularny, ale został zdetronizowany. Jego miejsce zajęły szeroko pojęte języki orientalne. Wśród nich najczęściej wybierany jest chiński i japoński, ale chętnie uczymy się też koreańskiego. Coraz więcej szkół idzie w ślady Krakowskiej Szkoły Językowej Makilen i oferuje także specjalistyczne kursy językowe prowadzone dla osób chcących nauczyć się arabskiego czy hindi. Warto zastanowić się, czy nie przyszedł czas na poszerzenie swojej wiedzy.

Polecamy także:

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

W ostatnim czasie sporo osób skupia atencję na problem ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Newsy dotyczące metod pomniejszania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zaciekawieniem. Społeczności wyszukują wiadomości na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym artykule odkryjemy ciekawe metody na prowadzenie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie dołożą się do dbałości o dobrostan naszej planety, lecz dodatkowo stanowią istotny wyznacznik w stronę zrównoważonego rozwoju. Więcej…

Jak zostać specjalistą w danej branży?

Specjalista jest pożądany na rynku pracy. Specjalizacja połączona z profesjonalizmem to gwarancja bezproblemowego zatrudnienia. To również szansa na rozwój zawodowy. Nazywanie siebie specjalistą pomaga w budowaniu pozycji w branży. Do wyboru mamy wiele ścieżek edukacyjnych, w których możemy się kształcić. Więcej…

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

LTE i co dalej?

Co po LTE?Tak na dobrą sprawę technologia 4G jeszcze nie zdążyła całkowicie zdominować, a już słychać o technologii 5G. Więcej…

Biuro otwarte wyłącznie wtedy, gdy z niego korzystasz. Poznaj zalety Wirtualnej Siedziby

Wirtualne biuro to usługa polegająca na obsłudze biurowej firmy bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorstwa w konkretnym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala rozwinąć skrzydła w szczególności początkującym przedsiębiorcom, których celem jest utrzymanie firmy m.in. poprzez zminimalizowanie kosztów jej prowadzenia. Koszty te związane mogą być z najmem lokalu oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Dzięki ofercie biura wirtualnego, przedsiębiorca może zarejestrować firmę pod wybranym adresem, co nie tylko podnosi prestiż firmy, ale też umożliwia przedsiębiorcy pracę we własnym domu lub w podróży. W czasach komputeryzacji to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Więcej…