Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Nowe technologie wdrażane w ciągnikach rolniczych

Gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez profesjonalnego ciągnika rolniczego. I choć coraz trudniej o widok małego traktora pracującego w polu, zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy nie maleje. Obecnie w urządzeniach stosowane są nowoczesne rozwiązania, które zamieniają trudną pracę na roli w przyjemne działanie. A to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Więcej…

Pływanie żabką - prosta czy skomplikowana technika?

Zapewne większość z nas kojarzy pływanie żabką - prostą, lecz skuteczną technikę, umożliwiającą przemieszczanie się w wodzie z relatywnie niskim wysiłkiem. Niemniej jednak, jak wszelka aktywność fizyczna, także i pływanie żabką wymaga pewnych umiejętności i technicznej wiedzy. W tym artykule skupimy się na nauce pływania żabką w czym pompoc może trener pływania Warszawa. Więcej…

Będziemy żyć krócej niż nasi dziadkowie

Jak wynika z danych WHO aż 59% obywateli miast europejskich ma nadwagę bądź jest otyłych. Według ostrzeżeń lekarzy, młode pokolenie będzie żyło krócej niż pokolenie ich dziadków. Więcej…

Nadzieja na lek na Alzheimera

Na schorzenie Alzheimera cierpią miliony ludzi, a zgodnie z ostatnimi wyliczeniami do roku 2030 liczba osób chorujących sięgnie 65 milionów. Jest to choroba nieuleczalna, a przynajmniej była taka do niedawna, ponieważ przypuszczalnie odnaleziono na nią lekarstwo. Więcej…

Podglądanie DNA

Badacze postanowili przyjrzeć się gwałtownym zmianom występującym w DNA komórek, które pozbawione zostały tlenu oraz składników odżywczych. Taki stan charakterystyczny jest dla wielu częstych chorób, szczególnie zawału serca, nowotworów, czy udaru mózgu. Więcej…
5 powodów, dla których warto uczyć się języków orientalnych

jezyki-mPowszechnie wiadomo, że żyjemy w świecie dynamicznie zmieniającym się. Stale postępująca globalizacja stawia przed nami warunek posiadania choć znikomej wiedzy na temat innych kultur oraz znajomości języków obcych, w tym także języków orientalnych. Pomoże nam to bezproblemowo porozumiewać się z przedstawicielami innych kultur. Dlaczego zatem warto uczyć się języków orientalnych?

1. Względy zawodowe

jezyki-dPraca zarobkowa od dawna jest jednym z najważniejszych powodów, dla których uczymy się języków obcych. Do tej pory, aby być atrakcyjnym na rynku pracy, należało biegle znać angielski, niemiecki, francuski lub rosyjski. Ale zmieniło się to za sprawą kryzysu ekonomicznego panującego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz gospodarka chińska rośnie w siłę, przyciągając europejskie korporacje chcące współpracować z tamtejszymi firmami. A specjalista władający przynajmniej jednym językiem orientalnym, może liczyć na wynagrodzenie rzędu 8 tysięcy złotych.

2. Poznawanie orientalnych kultur

Obce kultury, zwłaszcza te dalekie, orientalne, mają swoich miłośników. Owszem, poznawanie ich można opierać na przetłumaczonych przewodnikach, książkach tematycznych, filmach, itp. Oczywiste jest jednak to, że o wiele bardziej pasjonujące jest poznawanie aspektów kultur krajów Dalekiego Wschodu z pierwotnej, niezmienionej tłumaczeniem formy dzieła.

3. Podróże

Dalekie kultury można poznawać z literatury, filmów i źródeł internetowych, a także będąc na miejscu. Przyglądanie się jej z bliska będzie bardziej fascynujące, gdy za sprawą znajomości języka orientalnego będziemy mogli czuć się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych. Możemy nawiązywać ciekawe znajomości, poznając mieszkańców danego kraju i dowiadując się od nich tego, czego nie znajdziemy w tradycyjnych przewodnikach.

4. Emigracja

Wymieniony już czynnik pracy zawodowej nie musi ograniczać się do poszukiwań pracy w zagranicznych firmach działających na terenie naszego kraju. Znając języki orientalne i mając odpowiednie wykształcenie możemy bez przeszkód szukać zatrudnienia w krajach Dalekiego Wschodu. Nawet, jeśli środowisko, w którym chcemy zamieszkać, zna język angielski, to porozumiewanie się w lokalnym języku pomoże w komunikacji i integracji z tamtejszą społecznością. Znajomość lokalnego języka pokaże zainteresowanie i przywiązanie do nowego kraju.

5. Gimnastyka umysłu

Ucząc się języków obcych skutecznie ćwiczymy pamięć krótko- i długoterminową, a dzięki niej nasz umysł staje się bardziej elastyczny i lepiej przyswaja inną wiedzę. Uczęszczając na kursy specjalistyczne języków obcych, w tym także języków orientalnych, oferowanych przez profesjonalne szkoły językowe, jak np. Makilen, rozwijamy swoją kreatywność, zwiększamy zdolność kojarzenia i szybciej rozwiązujemy problemy.

Do niedawna językiem dominującym wśród języków obcych był angielski. To jego najczęściej uczyli się młodzi ludzie. Dziś wciąż jest popularny, ale został zdetronizowany. Jego miejsce zajęły szeroko pojęte języki orientalne. Wśród nich najczęściej wybierany jest chiński i japoński, ale chętnie uczymy się też koreańskiego. Coraz więcej szkół idzie w ślady Krakowskiej Szkoły Językowej Makilen i oferuje także specjalistyczne kursy językowe prowadzone dla osób chcących nauczyć się arabskiego czy hindi. Warto zastanowić się, czy nie przyszedł czas na poszerzenie swojej wiedzy.

Polecamy także:

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

Wiedza o finansach dostępna w internecie

Produkty finansowe oferowane są przez instytucje bankowe i poza bankowe tzw. parabanki. To już nie tylko konta osobiste, kredyty hipoteczne i konsumpcyjne. Za pośrednictwem banków możemy oszczędzać, kupować papiery wartościowe i dokonywać wiele innych transakcji. Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…

Wyścig systemów mobilnych

Przypuszczalnie nie każdy posiada, lecz jednak każdy wie czym jest laptop bądź komputer. Rynek tych sprzętów ciągle się rozwija. Więcej…