Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak właściwie analizować sprzedaż?

Sprzedaż to podstawa działalności każdego przedsiębiorstwa, dlatego powinna podlegać szczegółowej analizie. Dzięki temu można otrzymać szereg istotnych danych, które pomagają w stworzeniu najefektywniejszego planu biznesowego. Więcej…

5 powodów, dla których warto uczyć się języków orientalnych

Powszechnie wiadomo, że żyjemy w świecie dynamicznie zmieniającym się. Stale postępująca globalizacja stawia przed nami warunek posiadania choć znikomej wiedzy na temat innych kultur oraz znajomości języków obcych, w tym także języków orientalnych. Pomoże nam to bezproblemowo porozumiewać się z przedstawicielami innych kultur. Dlaczego zatem warto uczyć się języków orientalnych? Więcej…

Jak pozbyć się pluskiew i karaczanów z domu?

Inwazja pluskiew lub karaczanów zazwyczaj zaczyna się niepostrzeżenie i znienacka. Zostają one nieświadomie naniesione na nutach lub odzieży i początkowo niezauważane zaczynają się mnożyć. Gdy już je dostrzeżemy – zazwyczaj naprawdę trudno je wytępić, a samodzielne próby rozwiązania problemu kończą się porażkami. Co można zrobić, by opanować sytuację? Więcej…

Z jakich etapów składa się produkcja cementu?

Cement to jeden z podstawowych materiałów wiążących, który jest stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa. Dzięki swoim szczególnym właściwościom jest obecny niemalże wszędzie. Domy, biurowce, mosty i ulice, tunele, lotniska oraz chodniki - to wszystko powstaje przy użyciu cementu. Z racji jego powszechności warto wiedzieć jak powstaje ten materiał, który w tak znaczący wpłynął światową architekturę. Więcej…

Czym jest Bubblegram - Technologia druku 3D/grawerowania w krysztale

Bubblegram (znany również jako laserowo grawerowany kryształ, obraz 3d w krysztale lub witrografia) to solidny blok szkła lub przezroczystego plastiku, który został wystawiony na działanie wiązki laserowej w celu wygenerowania trójwymiarowych obrazów w jego wnętrzu. Obraz składa się z wielu małych punktów, bąbelków lub innych widocznych zmian w przeźroczystym materiale i wydaje się unosić w bloku tworząc trójwymiarowy obraz. Więcej…
Dobór obuwia narciarskiego – na co zwrócić uwagę?

buty narciarskie

Dobór odpowiedniego obuwia narciarskiego jest niezwykle istotny, zwłaszcza w kontekście pierwszego kontaktu z deską narciarską. Złe wybory w tym obszarze mogą doprowadzić do zniechęcenia osób, stawiających pierwsze kroki na stoku narciarskim. O tym, że obuwie narciarskie jest nie mniej istotnym elementem narciarskiego wyposażenia niż narty, przypominamy w naszym artykule. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas jego doboru.

Wygoda przede wszystkim

"Podstawową zasadą właściwego doboru obuwia jest wygoda i bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku butów narciarskich. Nie kolor ani marka ma znaczenie – istotny jest komfort użytkowania oraz odpowiedni rodzaj wiązania" – zauważa doradca klienta z firmy Xtreme Shop, która oferuje m.in. sprzęt narciarski. Produkty można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym w Rudzie Śląskiej, jak i poprzez serwis internetowy.

Należy pamiętać, że im lepiej buty leżą na nogach, tym prościej sterować nartami. Zbyt duży but, dociśnięty na siłę do nogi, sprawia, że stopa nie będzie zadowolona z takiego rozwiązania, okazując to dużym bólem i obrzękami. Niestabilne obuwie znacznie zmniejsza przyjemność z jazdy, doprowadzając czasami do poważnych upadków, a co za tym idzie – urazów i kontuzji. Z wymienionych powodów lepiej nie kupować w ciemno wybranych butów narciarskich w sklepie internetowym, chyba że wybieramy ten sam, przetestowany model. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu stacjonarnego, w którym przy pomocy doradców można przymierzyć i zmierzyć na wszystkie sposoby dostępne obuwie.

Zasady mierzenia obuwia narciarskiego

Doboru obuwia narciarskiego nie należy dokonywać zbyt pochopnie. Warto poświęcić całemu procesowi trochę czasu i nie kupować butów na ostatnią chwilę. W sklepach ze sprzętem narciarskim znajduje się specjalna miarka do stóp. Za jej pomocą należy ustalić rozmiar butów, może on bowiem różnić się od rozmiaru obuwia użytkowanego na co dzień. Różne firmy produkują różne skorupy – jedne kształty będą wygodne, inne trochę mniej – dlatego warto przymierzyć obuwie kilku producentów.

Na stopę ze skarpetami narciarskimi należy nałożyć wybrany but, pomagając sobie pociągnięciem za język, i zapiąć wszystkie klamry, co sprawi, że stopa przesunie się trochę na tył buta. Warto zwrócić uwagę, czy palce w tej pozycji są wyprostowane i lekko dotykają jego przodu. Teraz wystarczy szczelnie zapiąć pasek velcro, stanąć w pozycji narciarskiej i ugiąć lekko kolana. Jeżeli w trakcie poruszania stopą daje się zauważyć luz, należy dopiąć mocniej klamrę, ale w przypadku dalszego uwierania lepiej odpuścić sobie dany model. Jeżeli wszystko jest w porządku, można ponownie ugiąć kolana i sprawdzić, czy pięta unosi się w bucie – może się tak wydarzyć jedynie przy próbie stanięcia na palcach.

Należy uważać jednak na kwestię rozmiaru. Może się bowiem okazać, że but będzie zbyt wąski, ale nie oznacza to, że większy będzie bardziej pasował. Wina może leżeć po stronie cholewki, której kształt może nie odpowiadać stopie – w takim przypadku lepiej przymierzyć obuwie innej firmy lub, co może wydawać się zaskakujące, znaleźć buty o pół numeru mniejsze.

Kolejnym etapem doboru obuwia jest naprzemienne obciążanie goleni i łydki, w czasie którego język buta oraz tylny spoiler nie powinien uwierać ani uciskać, a kostka trafić w odpowiednie zagłębienia. Teraz można przespacerować się po sklepie, symulując przy okazji różne ułożenia nóg, podobnie jak podczas jazdy na nartach.

Polecamy także:

Szczepienie przeciwko starości?

A gdyby tak dało się zaczepić przeciwko starości? Naukowiec z Rosji jest przekonany, że jest taka możliwość. Postanowił sobie wstrzyknąć bakterie sprzed milionów lat, które znaleziono na Syberii w wiecznej zmarzlinie. Więcej…

Przekwalifikuj się dzięki kursom

Mówi się, że gdyby każdy z nas pracował na wymarzonym w dzieciństwie stanowisku, Księżyc roiłby się od bezrobotnych kosmonautów. Niestety, często dopiero pierwsze poszukiwania stałej pracy weryfikują nasze spojrzenie na wymarzony zawód. Więcej…

Transport a logistyka – jakie są między nimi różnice?

Transport, spedycja i logistyka to pojęcia często mylone. Czym różnią się ich zakresy i w jaki sposób są one ze sobą powiązane? O tym w poniższym artykule. Więcej…

Czym różni się kompresor od sprężarki?

Wiele osób nagminnie myli kompresor ze sprężarką. Warto jednak wiedzieć, że terminy te nie oznaczają zupełnie tego samego. Jaka jest różnica między tymi urządzeniami? Czym się charakteryzują? Więcej…

Pomoc psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej czy też udanie się na psychoterapię wiąże się z pewnym stereotypem. Niejednokrotnie słyszymy podczas rozmów z przyjaciółmi: "Przecież nie jestem wariatką, aby musieć chodzić do terapeuty!?" Jest to całkowicie niedorzeczne twierdzenie wykluczające najistotniejsze zadania psychoterapeuty. Więcej…