Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Do czego przydają się podesty robocze?

Praca na budowie wymaga dużego doświadczenia i wykwalifikowanego zespołu fachowców. Zadania, które muszą oni wykonywać powinny być realizowane z jak największą precyzją. Z tego powodu firmy stosują specjalne urządzenia i pojazdy, które ułatwiają, a czasem wręcz umożliwiają pracę. Rynek budowlany stale się rozwija i producenci oferują coraz więcej różnego rodzaju maszyn i sprzętów. Każdy produkt cechuje się niezwykłą wytrzymałością i spełnia określone odgórnie wymogi. Dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych testów, urządzenie może być użytkowane przez budowlańców. Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia w przypadku pracy na budowie, dlatego należy przestrzegać określonych zasad. Zlecenia realizowane na dużych wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Należą do nich solidne balustrady oraz stabilne podesty robocze. Więcej…

Przekwalifikuj się dzięki kursom

Mówi się, że gdyby każdy z nas pracował na wymarzonym w dzieciństwie stanowisku, Księżyc roiłby się od bezrobotnych kosmonautów. Niestety, często dopiero pierwsze poszukiwania stałej pracy weryfikują nasze spojrzenie na wymarzony zawód. Więcej…

Schizofrenia w rodzinie-jak pomóc choremu?

Aby móc pomóc członkowi rodziny choremu na schizofrenię trzeba najpierw samemu zrozumieć istotę tej choroby. Schizofrenia to choroba psychiczna w której występują tak zwane objawy pozytywne i negatywne. Więcej…

Jak zbudowany jest dystrybutor paliw?

Dystrybutor to podstawowy element wyposażenia zarówno komercyjnych, jak i zakładowych stacji paliw. Urządzenia tego typu mogą być wiszące lub stojące. Obecnie najczęściej korzysta się z modeli samoobsługowych. Niezależnie jednak od sposobu montażu czy użytkowania, dystrybutory posiadają podobną budowę. Jak dokładnie działają dystrybutory paliw i z czego się składają? Więcej…

Nowoczesne telewizory

Postęp technologiczny zdaje się nie ustawać, a producenci co chwila usiłują nakłonić nas do aktualizacji domowego sprzętu audiowizualnego. Jeśli chodzi o telewizory najnowszą atrakcjąma być standard Ultra HD, zwany także zamiennie 4K, obiecujący znakomitą jakość obrazu oraz dźwięku. Więcej…
Wyprzedaże roczników w salonach samochodów – oferta godna uwagi

salon samochodowy

Okres wyprzedaży roczników w salonach samochodowych stale się wydłuża. Zwykle są oczekiwane już na początku roku, ale można się na nie natknąć już w grudniu czy listopadzie. Pracownicy salonu mają zatem kilka miesięcy, aby oczyścić magazyny w celu zwolnienia miejsca na modele z nowego rocznika. Dla klientów takie okazje wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy warto zdecydować się na zakup auta z wyprzedaży rocznika? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Kiedy opłaca się kupić nowy samochód?

Jeżeli masz w planach zakup nowego auta, warto z nim zaczekać do końca roku, kiedy sezon wyprzedaży rocznika w salonach samochodowych wkracza w pełne obroty. W tym okresie można bowiem zaoszczędzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych na jednym modelu. Nie oznacza to, że wyprzedawane samochody mają jakieś braki, defekty czy uszkodzenia. Oferowane są nowe auta na gwarancji, nierzadko z atrakcyjnym wyposażeniem, wliczonym w niższą cenę. Przyciąga to do salonów dużo klientów, generując tym samym największy ruch właśnie w okresie listopad-styczeń.

Dlaczego organizowane są wyprzedaże roczników?

Wyprzedaże roczników aut są organizowane przede wszystkim ze względów finansowych – w kolejnym roku niesprzedany samochód traci bowiem na wartości. Przy okazji należy wspomnieć, że według polskich przepisów w dowodzie rejestracyjnym wpisywany jest wyłącznie rok produkcji pojazdu, a nie, tak jak w przypadku np. Niemiec, Belgii czy Holandii – rok + miesiąc. Dzięki temu można dokładniej oszacować wartość pojazdu. Sam rok produkcji nie jest dokładny, ponieważ samochód może być wyprodukowany zarówno w styczniu, jak i grudniu, co sprawia, że oba pojazdy (które dzieli prawie rok różnicy, jeżeli chodzi o produkcję) mają w Polsce tę samą wartość.

"Z tego właśnie względu dilerzy samochodów wolą sprzedać większość aut w roku kalendarzowym, w którym zostały one wyprodukowane" – wyjaśnia specjalista z salonu samochodowego ADF Auto z Wrocławia, który jest największym, autoryzowanym dealerem marek: Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Abarth i IVECO w południowo-zachodniej Polsce.

Czy warto czekać z zakupem samochodu do końca roku?

Na ostateczną cenę wpływ mają zarówno wewnętrzna polityka salonu, jak i moment promocji. Czasami można natrafić na bardzo dobrą okazję, ponieważ dilerom opłaca się bardziej sprzedać samochód ze stratą niż trzymać go do kolejnego roku kalendarzowego, w którym będzie już wart znacznie mniej. Oszczędności mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – dużo zależy od umiejętności negocjacyjnych nabywcy. Najwięcej można zaoszczędzić oczywiście w grudniu, jak najbliżej końca roku, aczkolwiek w tym okresie ilość samochodów objętych promocją również będzie dużo mniejsza.

Polecamy także:

Kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

Kosmetyki do pielęgnacji cery suchejChociaż świadomość pań w kwestii dbania o swoją urodę wzrosła, bardzo często popełniają błędy w pielęgnacji oraz doborze kosmetyków. Więcej…

Czym cechuje się wiedeńska kultura kawiarniana?

W kształtowaniu tradycji austriackiej stolicy niebagatelną rolę odegrały kawiarnie wiedeńskie. To miejsca, gdzie można godzinami siedzieć przy filiżance kawy rozmawiając czy czytając książki lub lokalną prasę. Wiedeńska kultura kawiarniana ma długą tradycję sięgającą końca XIX wieku. Dziś kawiarnie wiedeńskie przyciągają gości nie tylko pyszną kawą i znakomitymi deserami, ale także unikatową atmosferą wnętrz oraz licznymi wydarzeniami kulturalnymi. Więcej…

Zbawienny wpływ psa

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego doszli do wniosku, iż kurz, który znajduje się w domach osób posiadających psa może strzec przed zakażeniem wirusem RSV, który atakuje drogi oddechowe, co zaś prowadzi do astmy u najmłodszych. Więcej…

Odzyskiwanie surowców na ziemi polskiej - ile kosztuje?

Recykling, czyli odzyskiwanie i przetwarzanie śmieci jest obowiązkiem prawnym nałożonym na obywateli i kraje członkowskie przez władze państwa i Unię Europejską. Rachunek ekonomiczny dowodzi, że recykling wiąże się z mniejszymi kosztami produkcji i jest szansą na obniżenie cen produktów wykonanych z odzyskiwanych surowców. Więcej…

22 września 2015 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

X edycja seminarium AWANSE NAUKOWE "Zmiany w procedurach postępowań doktorskich, habilitacyjnych, profesorskich" Warszawa, 22 września 2015r. Więcej…