Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Księgarnia internetowa - kupować czy nie?

Wiele zwłaszcza młodych osób uważa, że czytanie książek nie jest już modne, bo przecież światem rządzi teraz internet. Dobrze, że nie wszyscy są tego zdania, bo nie zawsze wiedzę zapisaną w książkach można znaleźć w sieci, zwłaszcza jeśli dotyczy naukowych tematów. Więcej…

Tornado - niszcząca potęga przyrody

Ostatnio wszystkie środki masowego przekazu obiegły przerażąjące zdjęcia z katastrofalnych zdarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach przeszły gigantyczne trąby powietrzne, które wprost usunęły z powierzchni ziemi całe tereny miejskie. Ocenia się, że w wyniku potężnej siły trzydziestu tornad, które szalały na obszarze przeważająco stanu Kentucky mogło zginąć ponad 100 osób, a liczba rannych liczona jest na blisko tysiąc. Ponad pięćset tysięcy osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało całkowicie zrównane z ziemią. Zniszczone zostały szkoły, domy, fabryki i magazyny. Został tylko gruz. Choć jeszcze trwają działania ratunkowe i usuwanie krzywd, seria tornad, jakie przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została ogłoszona przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”. Więcej…

Rolnictwo konwencjonalne, a ekologiczne

Coraz częściej można usłyszeć o rolnictwie ekologicznym. My, jako konsumenci, również chętniej sięgamy po owoce i warzywa pochodzące z tzw. Eco – upraw. Jaka jest różnica pomiędzy rolnictwem ekologicznym, a konwencjonalnym? Więcej…

Car Fleet Manager – kim jest i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Obecnie, większość przedsiębiorstw potrzebuje służbowego samochodu. Zdarza się, że działalność opiera się na usługach transportowych, a wówczas firma wyposaża się nie w jeden, ale kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt pojazdów. Posiadając własną flotę samochodową warto skorzystać z usług Car Fleet Managera. Kim jest, na czym polega jego praca i dlaczego warto skorzystać z jego usług? Tłumaczymy! . Więcej…

Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością? Więcej…
Baterie trakcyjne i ich rola w konstrukcji wózków widłowych

Wózki widłowe to sprzęt, który jest niezastąpiony w pracach z ciężkimi ładunkami. Te pojazdy znajdują zastosowanie w magazynach, składach budowlanych, sklepach wielkopowierzchniowych i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie i wygodne przewiezienie i podniesienie na dużą wysokość towarów o dużej masie. Jednym z najważniejszych elementów wózków są baterie trakcyjne. Co to jest i jaka jest ich rola? Dowiedz się więcej.

Wózki widłowe występują w wersji spalinowej i elektrycznej. Te wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych są zasilane prądem elektrycznym, ponieważ nie wytwarzają spalin i są bezpieczne dla przebywających w obiekcie ludzi. Baterie trakcyjne służą zaś do zasilania energią elektryczną pojazdu podczas pracy.

Budowa baterii

Baterie trakcyjne to akumulatory, które charakteryzują się dużą pojemnością. Jest to niezbędna cecha ich budowy, ponieważ zastosowanie małej pojemności wymagałoby częstego ładowania, a to utrudniałoby pracę przy użyciu wózka. Według pracownika firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia "PW", zajmującej się sprzedażą części do wózków widłowych, takie akumulatory mają przeważnie postać baterii kwasowo-ołowiowych z elektrolitem w formie płynnej lub żelowej. Są wyposażone w ogniwa trakcyjne zamknięte w stalowej skrzyni, którą maluje się proszkowo, by zabezpieczyć ją przed korozją.

Ogniwa baterii są często oddzielone od ścian skrzyni podkładkami zrobionymi z polipropylenu. Takie rozwiązanie ma znaczenie dla przepływu ciepła podczas pracy urządzenia. Liczba ogniw, z jakich składa się akumulator, ma wpływ na jego napięcie. Im więcej ogniw, tym będzie ono wyższe.

Rola baterii

Akumulatory trakcyjne są przystosowane do wielogodzinnej pracy i mają bardzo długą żywotność. Można ich używać w niesprzyjających warunkach, takich jak niska temperatura czy wysoka wilgotność. To sprawia, że są szeroko wykorzystywane w wielu urządzeniach, w tym w wózkach widłowych. W przeciwieństwie do akumulatorów rozruchowych, które stosuje się w samochodach, baterie trakcyjne zostały zaprojektowane w ten sposób, aby wytrzymały bardzo dużą liczbę całkowitych rozładowań. Przeciętnie jedno urządzenie można ładować do 1500 razy. Takie rodzaj baterii jest nazywany akumulatorem do głębokich rozładowań.

O bateriach trakcyjnych mówi się jako o sercu pojazdu, ponieważ są głównymi elementami, które pozwalają na jego bezawaryjną pracę. O akumulator trzeba dbać we właściwy sposób. Pierwszą i podstawową zasadą jest niewykonywanie żadnych jego napraw samodzielnie. Specjaliści zajmujący się akumulatorami trakcyjnymi są zdania, że 90% usterek jest spowodowanych właśnie ingerencją użytkownika.

Polecamy także:

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Wykończenie zewnętrzne budynków czyli elewacja jest bardzo istotnym elementem, który ma duży wpływ na wygląd nieruchomości. Kolory jakie zostaną użyte, powinny oddawać charakter obiektu, natomiast należy pamiętać iż elewację można podkreślić również dodatkowymi komponentami. Więcej…

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19. Więcej…

Syndrom pustego gniazda

Każdy, kto jest rodzicem, dobrze wie, że po urodzeniu dziecka życie diametralnie się zmienia. Nagle nie mamy już tylko własnych spraw, ale też aktywnie uczestniczymy w dojrzewaniu naszych dzieci i przechodzimy z nimi przez wszystkie jego etapy. Niejednokrotnie życie naszych pociech absorbuje nas bardziej niż nasze własne, a bardzo często „własne życie” w zasadzie przestaje istnieć, bo albo my odsuwamy je na dalszy plan albo najzwyczajniej na świecie nie starcza nam czasu na myślenie o sobie i swoich potrzebach. Więcej…

Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

Gumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej. Więcej…

Elastomery i ich właściwości

Elastomery są rodzajem wyrobów, z którymi można spotkać się na co dzień i nie zdawać sobie z tego sprawy. Takimi produktami są między innymi smoczki dla małych dzieci. Elastomery wykorzystuje się nie tylko w domu, ale także w biurze. Występują np. w postaci gumki na ołówku lub opon samochodowych. Szerokie zastosowanie elastomerów jest możliwe dzięki ich właściwościom. Czym dokładnie charakteryzują się te produkty? Więcej…