Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Biznes po angielsku

Pracodawcy, którzy dbają o swój wizerunek i chcą przyciągnąć najlepszych pracowników, zachęcają ich do pracy w swojej firmie różnymi sposobami. Niektórzy oferują pakiety medyczne inni karty na zajęcia sportowe, pozostali inwestują w integrację zarówno pomiędzy pracownikami jak również ich rodzinami. Pikniki rodzinne czy wyjazdy szkoleniowe połączone z integracją są bardzo popularnymi formami stosowanymi przez działy HR. Ale ci którym zależy na pozyskaniu największych „talentów” na rynku, oferują wiele możliwości rozwoju osobistego, dostosowane do nie tylko do potrzeb swoich pracowników, ale ich możliwości czasowych. Więcej…

Pięknie na balkonie

Funkcjonalnie zaprojektowany taras może stać się dodatkowym pokojem w naszym mieszkaniu. O co należy zadbać? Więcej…

Lasy tropikalne w Norwegii?

Badacze znaleźli ślady lasu tropikalnego na obszarze archipelagu Svalbard w Norwegii. Las ten obejmował obszary równika około 380 milionów lat temu. Skąd więc jego ślady w takiej odległości od pierwotnego obszaru występowania? Więcej…

Czego dowiedzą się o nas przyszłe pokolenia? Trwa akcja „Wiadomości do przyszłości”, której celem jest zakopanie kapsuły czasu, przygotowana przez Papiery POL.

Mimo, że żyli dziesiątki, setki a nawet tysiące lat temu, wszyscy słyszeliśmy o poetach takich jak: Homer, Dante Alighieri, Szekspir, Jan Kochanowski. Każdy z nich w jakiś sposób zapisał się w historii i wszyscy oni mieli wpływ na kształtowanie jej. Ich spuścizna jest podwaliną naszej cywilizacji. To co stworzyli stanowi dla nas ważną informację, o tym jak wyglądało życie w poprzednich epokach. Dzięki nim wiemy kim byli ówcześni ludzi, jak wyglądało ich życie, w co wierzyli, czego się bali, co sprawiało im radość. Czy trzeba jednak być wielkim poetą bądź pisarzem, żeby zostawić po sobie tekst, który dla przyszłych pokoleń będzie interesującym świadectwem naszych czasów. Więcej…

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…

CPI

5 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

banner cpi mSzkolenie "ANALIZA DANYCH W SYSTEMIE R DLA NAUKOWCÓW”

Warszawa, 5 października 2017 r.

Użycie darmowych narzędzi w nauce i analityce ważny trend, widoczny od lat. Obecnie już nawet jest trudno uniknąć ich używania. Darmowy do wszelkich zastosowań system statystyczny R stosowany jest powszechnie i wypiera rozwiązania komercyjne. Jest językiem programowania wyposażonym w tysiące bibliotek zawierających funkcje do analizy danych i modelowania. Wokół R powstał też cały ekosystem narzędzi analitycznych. Jeden z twórców poprzednika R, języka S, John Chambers otrzymał nagrodę Software System Award ASA z komentarzem: “S has forever altered the way people analyze, visualize, and manipulate data”. W ostatnich latach R stał się standardowym narzędziem współczesnej statystyki stosowanej. Używany jest praktycznie wszędzie: instytucjach naukowych i publicznych oraz w firmach z najróżniejszych branż. Warto dobrze znać R.

Nauczymy się, jak pracować z R i z jakich pakietów korzystać. Rozpoczniemy od wczytywania danych, przejdziemy przez ich obróbkę, skończymy na wizualizacji wyników i ich zapisywaniu. Zajmiemy się też wygodnym tworzeniem powtarzalnych analiz i raportów -- bardzo ważnym dla naukowców.

Sposób prowadzenia

Szkolenie prowadzone głównie w formie ćwiczeń wykonywanych przez uczestników. Prezentacje stanowią niewielką część szkolenia. Zajęcia odbywać się będą przy użyciu komputerów. Uczestnik może przyjechać ze swoim komputerem z zainstalowaną najnowszą wersją R i RStudio lub skorzystać z stanowiska komputerowego przygotowanego przez organizatora.

Przygotowanie do szkolenia

Jakiekolwiek doświadczenie w pracy z danymi, w dowolnym narzędziu.

Szczegółowy PROGRAM szkolenia: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/sysr1/index.php

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/sysr1/formularz_pr10.php

Organizator:

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.;

www.cpi.com.pl

tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polecamy także:

Ogród na tarasie

Kiedy kończy się zima, wielu z nas ma już dosyć nudnego widoku. Tęsknimy za słońcem, świeżym powietrzem i nade wszystko za zielonością. Wypatrujemy początkowych oznak wiosny, weseli nas każdy pąk na pędach i nowe, jasnozielone źdźbła darni. Szczęśliwcy posiadający ogród przydomowy zapoczątkowują wiosenne porządki na rabatach, projektują nowiuteńkie nasadzenia i przygotowują sadzonki. Natomiast ci, którzy nie posiadają ogrodem wcale nie muszą czuć się poszkodowani w tym względzie. Balkon może stać się namiastką ogrodu i ukoić tęsknotę za bliskością z przyrodą. W jaki sposób przeto zaaranżować balkon, by stał się on dla nas tajemniczym miejscem pełnym bujnej roślinności? Więcej…

Myszy a alzheimer

Naukowcy z Uniwersytetu Leeds poprzez genetyczne manipulacje wyciszyli jeden gen u myszy, co pozwoliło im na wyhodowanie nadzwyczajnie inteligentnych zwierząt. Więcej…

Zbawienny wpływ psa

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego doszli do wniosku, iż kurz, który znajduje się w domach osób posiadających psa może strzec przed zakażeniem wirusem RSV, który atakuje drogi oddechowe, co zaś prowadzi do astmy u najmłodszych. Więcej…

Ataki w cyberprzestrzeni

Jednym z najistotniejszych kłopotów, z którymi styka się dzisiejszy świat są cyberataki, które przynoszą ze sobą duże zagrożenie dla każdego. Pomocą w walce ze wspomnianym ryzykiem jest rozwój technik, związanych ze sztuczną inteligencją. Przynoszą one nadzieję na efektywne przeciwdziałanie atakom w cyber przestrzeni, których dziś jest coraz więcej. Więcej…

Syndrom pustego gniazda

Każdy, kto jest rodzicem, dobrze wie, że po urodzeniu dziecka życie diametralnie się zmienia. Nagle nie mamy już tylko własnych spraw, ale też aktywnie uczestniczymy w dojrzewaniu naszych dzieci i przechodzimy z nimi przez wszystkie jego etapy. Niejednokrotnie życie naszych pociech absorbuje nas bardziej niż nasze własne, a bardzo często „własne życie” w zasadzie przestaje istnieć, bo albo my odsuwamy je na dalszy plan albo najzwyczajniej na świecie nie starcza nam czasu na myślenie o sobie i swoich potrzebach. Więcej…