Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Kwiaty w kosmosie

Pierwszy raz w historii kwiaty zakwitły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwiatami, które udało się wyhodować są cynie, które należą do rodziny astrowatych. Więcej…

Przeprowadzka - ile kosztuje?

Osoby zmieniające mieszkanie niewątpliwie borykają się z problemem oszacowania kosztów które pochłonie przeprowadzka. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł obejmujący parę wartościowych porad które ułatwią wycenę kosztów przeprowadzki. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH",

Warszawa, 21 stycznia 2016r Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism. Więcej…

Wyprzedaże roczników w salonach samochodów – oferta godna uwagi

Okres wyprzedaży roczników w salonach samochodowych stale się wydłuża. Zwykle są oczekiwane już na początku roku, ale można się na nie natknąć już w grudniu czy listopadzie. Pracownicy salonu mają zatem kilka miesięcy, aby oczyścić magazyny w celu zwolnienia miejsca na modele z nowego rocznika. Dla klientów takie okazje wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy warto zdecydować się na zakup auta z wyprzedaży rocznika? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule. Więcej…
Przekwalifikuj się dzięki kursom

m frrMówi się, że gdyby każdy z nas pracował na wymarzonym w dzieciństwie stanowisku, Księżyc roiłby się od bezrobotnych kosmonautów. Niestety, często dopiero pierwsze poszukiwania stałej pracy weryfikują nasze spojrzenie na wymarzony zawód.

Nic w tym dziwnego. Licealiści wybierający się na studia są w przeważającej mierze całkowicie nieprzygotowani do wyboru ścieżki kariery zawodowej, a kierunek studiów wybierają zgodnie z zainteresowaniami (lub na podstawie mglistych oczekiwań), nie myśląc o zawodzie, który mogliby później wykonywać.

frrNa szczęście nic straconego. Każdy absolwent ma szereg szkoleń do wyboru, np. kurs księgowości Katowice albo szkolenia kadry i płace. Szeroki wybór oznacza, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dobra wiadomość jest też taka, że kursy są kierowane dla pracowników na różnych poziomach zaawansowania – takich, którzy z księgowością i finansami nie mieli jeszcze nigdy nic wspólnego oraz tych, którzy zdobyli już pierwsze szlify w praktyce.

Niezależnie od tego, do której grupy należysz, kurs powinien być prowadzony przez praktyka i opierać się na pracy na przykładach wziętych z życia. Na zapoznanie się z teorią będziesz miał czas w domu. Dopasuj też szkolenie do swoich możliwości – jeżeli brakuje Ci doświadczenia zawodowego, żaden kurs na główne księgowego nie zapewni Ci pracy na wysokim stanowisku. Lepiej może sprawdzić się kurs spedytora – szczególnie jeżeli znasz języki obce i planujesz pracę w handlu.

Podstawowe błędy popełniane przy doborze kursów

Wielu młodych ludzi kieruje się złymi wytycznymi podczas szukania kursów. Jednym z nich jest niska cena szkolenia – edukacja to inwestycja, a szkolenie, które nie zwiększy Twojej wiedzy, nie przyniesie Ci żadnych korzyści. Jeżeli zostanie przeprowadzone przez nikomu nieznaną firmę, nie będzie też prezentować się imponująco w CV. Dlatego lepiej wybieraj szkolenia firm takich jak Frr.pl, która organizuje szkolenia w kilku największych miastach Polski. Dzięki temu istnieje duża szansa, że pracodawca słyszał o kursach organizowanych przez tą firmę.

Kurs na księgową czy inne wybrane przez Ciebie szkolenie powinno trwać dość długo – tempo nauki będzie wówczas wolniejsze, będziesz mieć więc więcej czasu na przyswojenie nowej wiedzy. Ważne, byś każdego dnia mógł zadawać pytania i wyjaśniać dręczące Cię wątpliwości. Miłym dodatkiem są także przygotowane przez organizatora materiały informacyjne, które otrzymasz w trakcie szkolenia.

Niezbędnie konieczne jest także zakończenie szkolenia certyfikatem – w końcu kształcisz się, by łatwiej znaleźć pracę. To pozwoli Ci uatrakcyjnić swoje CV, które nie będzie już dłużej wydawać się puste.

Polecamy także:

"Słodka krew" - wabik na komary

Coraz wyższe wiosenne temperatury sprawiają, że znów zaczynają pojawiać się komary. Najnowsze badania potwierdzają, iż o tym kto zostanie chętniej przez komary pogryziony decyduja geny. Więcej…

Konferencja: Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania

Szanowni Państwo! Zapraszamy do wzięcia udziału w VI konferencji naukowej: NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA. Zwinność organizacji w dynamicznym otoczeniu w sektorach wojskowym, publicznym, społecznym i biznesowym. Więcej…

Kursy i szkolenia

W dzisiejszych czasach jest stosunkowo łatwo o rozwijanie własnych umiejętności. Jest wiele narzędzi ku temu, aby nauczyć się nowych rzeczy tj. Internet, w którym można znaleźć wiele przydatnych informacji, ośrodki zawodowe, w których można się dokształcić. Człowiek w XXI wieku powinien być elastyczny i jak najbardziej rozwinięty, aby mógł wykorzystywać swoją wiedzę, która oczywiście przełoży się na większe zarobki. Dlaczego warto korzystać ze szkoleń i kursów? Aby się o tym przekonać, sprawdź nasz artykuł. Więcej…

Umiejętności językowe a rynek pracy

Znajomość języka angielskiego to obecnie jedna z najpopularniejszych pozycji na liście wymogów, które musi spełnić kandydat do pracy. Niezależnie od branży i zawodu, angielski staje się na prawdę podstawowym wymogiem. Więcej…

Szkoły wyższe - którą wybrać?

Otrzymując świadectwo ukończenia szkoły średniej, otrzymujemy dokument uprawniający nas do podjęcia studiów. Dalszą naukę możemy kontynuować na jednej z setek szkół wyższych działających na terenie Polski. Więcej…