Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Ginekolog to wyjątkowej specjalizacji lekarz, od którego mamy prawo oczekiwać więcej niż od innych. To przed nim wszak trzeba odsłonić najbardziej intymne fragmenty naszego ciała, a często też zdradzić wstydliwe szczegóły dotyczące życia osobistego. Nie może więc być to osoba przypadkowa. Jak jednak znaleźć dobrego ginekologa, jeśli np. przeprowadzamy się do nowego miasta albo też pierwsza w życiu wizyta jest dopiero przed nami? Więcej…

Szybki skup nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości to niekiedy niemały problem. Wyszukanie kupca, który będzie chętny zapłacić przyzwoitą cenę może być bardzo trudne. Po pierwsze potrzeba do tego dużo czasu, sprzedaż może trwać miesiące, czasem nawet lata. Bywa tymczasem też i tak, że bywamy postawieni w bardzo kłopotliwej sytuacji - jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy w tym momencie gotówki ze sprzedaży nieruchomości, bądź planujemy wyjazd z kraju i nie możemy czekać do czasu aż znajdzie się chętny na nasze mieszkanie. Więcej…

Możliwości przenośnych toalet

Przenośna toaleta to określenie, które może dotyczyć szerokiej gamy rozwiązań. Nie brakuje w niej również mobilnych toalet z umywalkami oraz toalet dla niepełnosprawnych. Dzięki ich uniwersalności sprawdzają się w wielu miejscach, gdzie nie ma możliwości zapewnienia stacjonarnych sanitariatów. Toalety przenośne powinny znaleźć się na każdym placu budowy czy imprezie plenerowej. To właśnie po stronie organizatora lub pracodawcy leży obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków, w tym możliwości skorzystania z toalety. Więcej…

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Schody ozdobą każdego domu

Schody to nie jedynie konstrukcja o znaczeniu funkcjonalym. Schody mogą także być istotną atrakcją domu, nadają mu charakteru. Dobrze jeśli komponują się z niewielkimi pomieszczeniami, nie ograniczając wolnej przestrzeni. Więcej…
Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością?

Dlaczego trzeba prać kołdry i poduszki?

Dla zachowania czystości, zdrowia jak również komfortu snu bezwzględnie należy prać zarówno poszewki, jak i wypełnienie, oznacza to kołdry i poduszki. Wyniki zrealizowanych badań wiele lat temu już zwróciły uwagę na to, że w pościeli magazynują się roztocza i bakterie. Pojawiają się one oczywiście w następstwie zbierania się kurzu i brudu, ale też pozostałości po nas samych. Naskórek człowieka, wydzieliny, pot, włosy - to wszystko pozostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla każdego rodzaju mikrobów.Stąd tak znaczące jest, ażeby okresowo prać i w miarę możności dezynfekować nasze kołdry i poduszki. upranie pościeli w właściwych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pozwoli nam usunąć przeważającą część grzybów, mikrobów, czy pasożytów. Wspomagająca dezynfekcja natomiast zagwarantuje zdrowy sen, będziem mieć oddziaływanie na zredukowanie trądziku, rozlicznego rodzaju alergii, bądź astmy. Niewątpliwie też czyste kołdry i poduszki pozwolą na uniknięcie zapalenia zatok i rozwój innych stanów zapalnych.

W jaki sposób prać kołdry i poduszki?

Przeważnie nasze wahanie w sprawie prania kołder i poduszek dotyczy tematu detergentów, właściwiej pralki oraz programu. Obawiamy się, że kiedy skorzystamy z domowego urządzenia, to wciśnięta kołdra zniszczy się, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a skutkiem tego nasza kołdra straci ostatecznie swoje własności izolacyjne, nie będzie już delikatna i komfortowa. Tymczasem kołdry i poduszki powinno się prać, a osoby które cierpią na alergie powinny bezwzględnie robić to daleko częściej. Aby zapobiec narastaniu symptomów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub albo świądu, alergicy winni prać poduszki i kołdry co najmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe wystarczy, że wypiorą kołdry i poduszki co dwa-trzy miesiące. Powinno się także napomknąć, że pościel wymaga częstej dezynfekcji latem, oraz w trakcie i po chorobie użytkownika.

Aby oszczędzić, a nawet wydłużyć właściwości użytkowe poduszek i kołder należy je prać systematycznie w odpowiedni sposób. Najlepiej jest użyć do tego dużą pralkę, aby nie rolować kołdry, czy poduszki. Wskazane jest też skorzystać z suszarki bębnowej, aby wsad mógł błyskawicznie powrócić do swojej puchatej formy i nie pozostawał zbity i nieforemny. Jednakże większość z nas nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami w mieszkaniu, więc w razie nieodzowności uprania kołder i poduszek wyjątkowym wsparciem będzie ekspresowa pralnia samoobsługowa. W pralni Speed Queen możemy korzystać z bardzo objętościowych pralek (od 7 do 20 kg), które bezproblemowo pomieszczą kołdry i poduszki. Starczy, że zapakuje się do jednej takiej pralki cały komplet pościeli z wypełnieniem, włączy specjalny program, a urządzenie dostosuje adekwatną ilość hipoalergicznego detergentu i w krótkim czasie starannie upierze całe pranie. Na dodatek w czasie prania, tuż przed płukaniem, zwalniany jest środek odkażający, który wnikliwie zdezynfekuje kołdry i poduszki. Nasza pościel Będzie higienicznie czysta. Finalnie wskazane jest skorzystać z wielkiej suszarki bębnowej, przy użyciu której po 15 minutach możemy wziąć do domu pachnącą, suchą i puszystą pościel. Z pewnością skorzystanie z maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli systematycznie dbać o higienę kołder i poduszek, ich pełną dezynfekcję bez narażania pościeli na zniszczenie w domowej pralce.

Polecamy także:

Drogi z plastiku?

Ciekawe rozwiązanie zaproponowała ostatnio firma z Holandii. Chodzi o budowę dróg z plastiku, nadających się do recyclingu. Drogi wykonane z plastiku mają być lepsze od tradycyjnych, asfaltowych pod każdym względem. Więcej…

Czy wynajem sal szkoleniowych w Warszawie przebiega łatwo?

Jak zorganizować udane szkolenie, które przyciągnie wielu chętnych słuchaczy? Przekazywanie treści w taki sposób, aby dotarły do każdego uczestnika to nie lada wyzwanie i bez specjalistycznego sprzętu audiowizualnego istnieje zwiększone ryzyko niepowodzenia. Więcej…

Jak nie dać się oszukać w serwisie samochodowym?

Prędzej czy później każdy samochód dozna mniej lub bardziej poważnej usterki, którą usunąć będzie można tylko w serwisie. Wizyta w warsztacie naprawczym może okazać się dość kosztowna – szczególnie, jeśli wykonawca naprawy postanowi postąpić z nami nie do końca uczciwie i policzy nam za wykonaną usługę więcej, niż powinien. W jaki sposób możemy chronić siebie i nasze pieniądze przed takimi sytuacjami? Więcej…

Odtruwanie organizmu

Wyzbywanie się szkodliwych substancji z organizmu czasem jest długą walką. Jeżeli nie są skuteczne metody najprostsze, domowe, warto udać się do eksperta, bo może nasza diagnoza jest błędna i nie cierpimy na zbytnie zanieczyszczenie naszego organizmu toksynami pochodzącymi z powietrza oraz jedzenia, ale dolega nam coś poważniejszego. Więcej…

Oczyszczalnia ścieków w punktach gastronomicznych - czy to dobra inwestycja?

Punkty gastronomiczne generują wyjątkowo duże ilości ścieków. Związane jest to z koniecznością mycia produktów spożywczych przed dalszą obróbką, jak również z ich gotowaniem. Nie można też zapomnieć oczywiście o zmywaniu brudnych naczyń, myciu podłóg czy praniu obrusów. Tak powstałych ścieków należy się pozbyć, uwzględniając przy tym wysokie wymogi sanitarne obowiązujące w gastronomii. Więcej…