Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Angielski przez Skype - rewolucja czy nie?

Od pewnego czasu coraz popularniejszą formą nauczania jest nauka angielskiego przez Skype. Komunikator internetowy stał się wygodnym i praktycznym narzędziem pozwalającym na bezpośredni kontakt na żywo między uczniem a nauczycielem, co wyróżnia tę formę nauki spośród innych dostępnych online, w tym e-kursów w platformach e-learningu. To połączenie klasyki z nowoczesnością w najlepszym z możliwych wydań. Wyłuskanie najlepszych cech nauki zdalnej i tradycyjnej w modeli indywidualnej edukacji daje niesamowite efekty o jakich marzy każdy z nas. Ewolucja edukacji językowej w internecie sięga zenitu i przebiega ona bardzo dynamicznie. Skype doskonale spisuje się jako narzędzie w komunikacji i tym samym nauce, pozwala nie tylko na konwersacje i korepetycje indywidualne ale i telekonferencje kilku osób w tym samym czasie przebywających w różnych miejscach na świecie. Więcej…

Podłączenie płyty indukcyjnej - kto może to zrobić ?

Coraz częściej podczas wymiany starej kuchenki, bądź w czasie remontu kuchni decydujemy się na zakup płyty indukcyjnej. Indukcja jest rozwiązaniem oszczędnym, bezpiecznym i do tego ma modny design w wielu kształtach i kolorach. Więcej…

Sugestie, za pomocą których Twoja sypialnia stanie się większa

Twoja alkowa może stać się twoim ukochanym pokojem w domu wystarczy kilka łatwych pomysłów, które dają wrażenie większej przestrzeni - nawet jeśli twój obecny pokój jest lekko zatłoczony. Przekształć swoje miejsce do spania w obszar, o jakim wiecznie marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom. Więcej…

Uprawa ogórków w wełnie mineralnej

W dobie wszechobecnej chemii, produktów modyfikowanych i przetwarzanych zdrowa żywność jest towarem niezwykle pożądanym. Ludzie coraz bardziej świadomie sięgają po owoce i warzywa z ekologicznych upraw bezglebowych. Warto przyjrzeć się zatem bliżej uprawie ogórków w wełnie mineralnej. Więcej…

Jak sprawdzić jakość odzieży używanej?

Decyzja o otwarciu własnego sklepu z odzieżą używaną to jedynie połowa sukcesu. Przyszli przedsiębiorcy z tej branży muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań oraz zastanowić się, nad tym, jaką odzież zamierzają sprzedawać. To bardzo ważne decyzje, które wpływają na pozycję rynkową oraz osiągane zyski. Jaką odzież używaną warto mieć w asortymencie swojego sklepu i jak sprawdzić jej jakość? Więcej…
Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością?

Dlaczego trzeba prać kołdry i poduszki?

Dla zachowania czystości, zdrowia jak również komfortu snu bezwzględnie należy prać zarówno poszewki, jak i wypełnienie, oznacza to kołdry i poduszki. Wyniki zrealizowanych badań wiele lat temu już zwróciły uwagę na to, że w pościeli magazynują się roztocza i bakterie. Pojawiają się one oczywiście w następstwie zbierania się kurzu i brudu, ale też pozostałości po nas samych. Naskórek człowieka, wydzieliny, pot, włosy - to wszystko pozostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla każdego rodzaju mikrobów.Stąd tak znaczące jest, ażeby okresowo prać i w miarę możności dezynfekować nasze kołdry i poduszki. upranie pościeli w właściwych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pozwoli nam usunąć przeważającą część grzybów, mikrobów, czy pasożytów. Wspomagająca dezynfekcja natomiast zagwarantuje zdrowy sen, będziem mieć oddziaływanie na zredukowanie trądziku, rozlicznego rodzaju alergii, bądź astmy. Niewątpliwie też czyste kołdry i poduszki pozwolą na uniknięcie zapalenia zatok i rozwój innych stanów zapalnych.

W jaki sposób prać kołdry i poduszki?

Przeważnie nasze wahanie w sprawie prania kołder i poduszek dotyczy tematu detergentów, właściwiej pralki oraz programu. Obawiamy się, że kiedy skorzystamy z domowego urządzenia, to wciśnięta kołdra zniszczy się, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a skutkiem tego nasza kołdra straci ostatecznie swoje własności izolacyjne, nie będzie już delikatna i komfortowa. Tymczasem kołdry i poduszki powinno się prać, a osoby które cierpią na alergie powinny bezwzględnie robić to daleko częściej. Aby zapobiec narastaniu symptomów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub albo świądu, alergicy winni prać poduszki i kołdry co najmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe wystarczy, że wypiorą kołdry i poduszki co dwa-trzy miesiące. Powinno się także napomknąć, że pościel wymaga częstej dezynfekcji latem, oraz w trakcie i po chorobie użytkownika.

Aby oszczędzić, a nawet wydłużyć właściwości użytkowe poduszek i kołder należy je prać systematycznie w odpowiedni sposób. Najlepiej jest użyć do tego dużą pralkę, aby nie rolować kołdry, czy poduszki. Wskazane jest też skorzystać z suszarki bębnowej, aby wsad mógł błyskawicznie powrócić do swojej puchatej formy i nie pozostawał zbity i nieforemny. Jednakże większość z nas nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami w mieszkaniu, więc w razie nieodzowności uprania kołder i poduszek wyjątkowym wsparciem będzie ekspresowa pralnia samoobsługowa. W pralni Speed Queen możemy korzystać z bardzo objętościowych pralek (od 7 do 20 kg), które bezproblemowo pomieszczą kołdry i poduszki. Starczy, że zapakuje się do jednej takiej pralki cały komplet pościeli z wypełnieniem, włączy specjalny program, a urządzenie dostosuje adekwatną ilość hipoalergicznego detergentu i w krótkim czasie starannie upierze całe pranie. Na dodatek w czasie prania, tuż przed płukaniem, zwalniany jest środek odkażający, który wnikliwie zdezynfekuje kołdry i poduszki. Nasza pościel Będzie higienicznie czysta. Finalnie wskazane jest skorzystać z wielkiej suszarki bębnowej, przy użyciu której po 15 minutach możemy wziąć do domu pachnącą, suchą i puszystą pościel. Z pewnością skorzystanie z maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli systematycznie dbać o higienę kołder i poduszek, ich pełną dezynfekcję bez narażania pościeli na zniszczenie w domowej pralce.

Polecamy także:

Wynajęty samochód – pomysł na podróż służbową

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej działają na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami. Bywa, że jednym z głównych zadań pracowników jest podróżowanie po kraju i częste wyjazdy służbowe za granicę. W przypadku takich podróży samochód z wypożyczalni może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…

Fizyka nie tylko dla naukowców

KONKURS w ramach Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „Fizyka nie tylko dla naukowców” Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców” w przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Mazurskie letniska - Krutyń

Mazury kuszą wspaniałymi atrakcjami, a osób zamierzających spędzić urlop w tej części kraju nie brakuje. Mazury to region idealny na wczasy dla tych letników, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i dla tych, którzy chcą zrelaksować się na łonie natury. Gdzie opłaca się wybrać na urlop? Więcej…

Jak nie dać się oszukać w serwisie samochodowym?

Prędzej czy później każdy samochód dozna mniej lub bardziej poważnej usterki, którą usunąć będzie można tylko w serwisie. Wizyta w warsztacie naprawczym może okazać się dość kosztowna – szczególnie, jeśli wykonawca naprawy postanowi postąpić z nami nie do końca uczciwie i policzy nam za wykonaną usługę więcej, niż powinien. W jaki sposób możemy chronić siebie i nasze pieniądze przed takimi sytuacjami? Więcej…