Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Produkcja tektury falistej – nie taka prosta?

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie tektura stanowiła podstawowy system zabezpieczania produktów – wszystko owinięte było tekturą. Dzisiaj proces produkcji tektury został znacznie udoskonalony i niemal na każdym kroku możemy spotkać 3-warstwową tekturę falistą. W zależności od potrzeb i konieczne j ochrony taka tektura może składać się również z większej ilości warstw. Więcej…

LED: z jakich względów warto na nie postawić?

Odpowiednie oświetlenie odgrywa bardzo ważną funkcję w wielu domach. Jednym z najpopularniejszych sposobów na oświetlenie domu stało się ostatnio oświetlenie LED. Więcej…

Szkoły wyższe - którą wybrać?

Otrzymując świadectwo ukończenia szkoły średniej, otrzymujemy dokument uprawniający nas do podjęcia studiów. Dalszą naukę możemy kontynuować na jednej z setek szkół wyższych działających na terenie Polski. Więcej…

Na czym polega proces lutowania próżniowego?

Lutowanie w piecu próżniowym jest obecnie uznawane za jedną z najlepszych metod łączenia materiałów. To wynik jej wielu zalet, a przede wszystkim efektów związanych z wytrzymałością obrabianych elementów. Na czym dokładnie polega proces i czym się różni od pozostałych technologii? Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. Więcej…

Oczyszczalnia ścieków w punktach gastronomicznych - czy to dobra inwestycja?

Punkty gastronomiczne generują wyjątkowo duże ilości ścieków. Związane jest to z koniecznością mycia produktów spożywczych przed dalszą obróbką, jak również z ich gotowaniem. Nie można też zapomnieć oczywiście o zmywaniu brudnych naczyń, myciu podłóg czy praniu obrusów. Tak powstałych ścieków należy się pozbyć, uwzględniając przy tym wysokie wymogi sanitarne obowiązujące w gastronomii. Więcej…
Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością?

Dlaczego trzeba prać kołdry i poduszki?

Dla zachowania czystości, zdrowia jak również komfortu snu bezwzględnie należy prać zarówno poszewki, jak i wypełnienie, oznacza to kołdry i poduszki. Wyniki zrealizowanych badań wiele lat temu już zwróciły uwagę na to, że w pościeli magazynują się roztocza i bakterie. Pojawiają się one oczywiście w następstwie zbierania się kurzu i brudu, ale też pozostałości po nas samych. Naskórek człowieka, wydzieliny, pot, włosy - to wszystko pozostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla każdego rodzaju mikrobów.Stąd tak znaczące jest, ażeby okresowo prać i w miarę możności dezynfekować nasze kołdry i poduszki. upranie pościeli w właściwych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pozwoli nam usunąć przeważającą część grzybów, mikrobów, czy pasożytów. Wspomagająca dezynfekcja natomiast zagwarantuje zdrowy sen, będziem mieć oddziaływanie na zredukowanie trądziku, rozlicznego rodzaju alergii, bądź astmy. Niewątpliwie też czyste kołdry i poduszki pozwolą na uniknięcie zapalenia zatok i rozwój innych stanów zapalnych.

W jaki sposób prać kołdry i poduszki?

Przeważnie nasze wahanie w sprawie prania kołder i poduszek dotyczy tematu detergentów, właściwiej pralki oraz programu. Obawiamy się, że kiedy skorzystamy z domowego urządzenia, to wciśnięta kołdra zniszczy się, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a skutkiem tego nasza kołdra straci ostatecznie swoje własności izolacyjne, nie będzie już delikatna i komfortowa. Tymczasem kołdry i poduszki powinno się prać, a osoby które cierpią na alergie powinny bezwzględnie robić to daleko częściej. Aby zapobiec narastaniu symptomów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub albo świądu, alergicy winni prać poduszki i kołdry co najmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe wystarczy, że wypiorą kołdry i poduszki co dwa-trzy miesiące. Powinno się także napomknąć, że pościel wymaga częstej dezynfekcji latem, oraz w trakcie i po chorobie użytkownika.

Aby oszczędzić, a nawet wydłużyć właściwości użytkowe poduszek i kołder należy je prać systematycznie w odpowiedni sposób. Najlepiej jest użyć do tego dużą pralkę, aby nie rolować kołdry, czy poduszki. Wskazane jest też skorzystać z suszarki bębnowej, aby wsad mógł błyskawicznie powrócić do swojej puchatej formy i nie pozostawał zbity i nieforemny. Jednakże większość z nas nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami w mieszkaniu, więc w razie nieodzowności uprania kołder i poduszek wyjątkowym wsparciem będzie ekspresowa pralnia samoobsługowa. W pralni Speed Queen możemy korzystać z bardzo objętościowych pralek (od 7 do 20 kg), które bezproblemowo pomieszczą kołdry i poduszki. Starczy, że zapakuje się do jednej takiej pralki cały komplet pościeli z wypełnieniem, włączy specjalny program, a urządzenie dostosuje adekwatną ilość hipoalergicznego detergentu i w krótkim czasie starannie upierze całe pranie. Na dodatek w czasie prania, tuż przed płukaniem, zwalniany jest środek odkażający, który wnikliwie zdezynfekuje kołdry i poduszki. Nasza pościel Będzie higienicznie czysta. Finalnie wskazane jest skorzystać z wielkiej suszarki bębnowej, przy użyciu której po 15 minutach możemy wziąć do domu pachnącą, suchą i puszystą pościel. Z pewnością skorzystanie z maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli systematycznie dbać o higienę kołder i poduszek, ich pełną dezynfekcję bez narażania pościeli na zniszczenie w domowej pralce.

Polecamy także:

Jak pozbyć się pluskiew i karaczanów z domu?

Inwazja pluskiew lub karaczanów zazwyczaj zaczyna się niepostrzeżenie i znienacka. Zostają one nieświadomie naniesione na nutach lub odzieży i początkowo niezauważane zaczynają się mnożyć. Gdy już je dostrzeżemy – zazwyczaj naprawdę trudno je wytępić, a samodzielne próby rozwiązania problemu kończą się porażkami. Co można zrobić, by opanować sytuację? Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

Czy wiesz jak można zważyć lokomotywę?

Nie jest łatwo zważyć przedmioty i pojazdy bardzo ciężkie, ważące kilkadziesiąt lub nawet kilkaset ton. Nowoczesne systemy wagowe pozwalają jednak na zważenie obiektów, które ważą nawet 400 ton. Wprowadzenie takich rozwiązań daje np. możliwość zważenia wagonów kolejowych, zarówno stojących, jak i poruszających się. Więcej…

Car Fleet Manager – kim jest i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Obecnie, większość przedsiębiorstw potrzebuje służbowego samochodu. Zdarza się, że działalność opiera się na usługach transportowych, a wówczas firma wyposaża się nie w jeden, ale kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt pojazdów. Posiadając własną flotę samochodową warto skorzystać z usług Car Fleet Managera. Kim jest, na czym polega jego praca i dlaczego warto skorzystać z jego usług? Tłumaczymy! . Więcej…

Z jakiego powodu należałoby postawić na kampanię w social media?

Social media mogą się pochwalić ogromną popularnością, a zainteresowanie nimi stale narasta. Z jakiego powodu się tak dzieje? Więcej…